Elképesztő eseménynek volt tanúja a város

Sikeres volt egy boros kísérlet Tokajban szombaton: a hegyaljai városban több mint egy kilométer hosszan kígyózott poharakban a bor, ezzel új magyarországi rekordot állítottak fel.

LR
2013. 09. 21. 21:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A város utcáin több mint egy kilométeres borfolyamot alakítottak ki, ezzel ünnepelték Tokaj és a németországi Oestrich-Winkel testvérvárossá válásának 25. évfordulóját. Az eredetileg tervezett 1025 métert is túlszárnyalva 1029,7 méteren sorakoztak egymás mellett szorosan a poharak, a tokaji mellett a német, az osztrák és olasz partnertelepülés borait is bevonták a versenybe.

Az eredményt Sebestyén István, a rekordok hitelesítésért felelős szakember jelentette be a városon átkígyózó borfolyam utolsó poharánál. A tokaji rekordnál mintegy 20 500 poharat helyeztek ki, ezekbe csaknem harminc helybéli pincészet borait töltötték, a látogatók a rekord hitelesítése után ingyen fogyaszthatták el a bort.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.