Szabadon engedték a meggyógyított békászó sast

A mentőközpontban a madár kezdetben csak pihenéssel és táplálkozással töltötte az időt.

kn
2013. 09. 13. 16:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Veprik Róbert igazgató közlése szerint a fiatal madarat a Körös-Maros Nemzeti Park természetvédelmi őre találta meg a Csongrád megyei község közelében, a Maros árterében szeptember első napjaiban. A telelőhelyére tartó sast feltehetően vírusfertőzés támadta meg.

A mentőközpontban a madár kezdetben csak pihenéssel és táplálkozással töltötte az időt, de az elmúlt napokban már látszott rajta, szeretne visszatérni a szabadba, folyamatosan az eget kémlelte.

A békászó sas fokozottan védett ragadozó madár, eszmei értéke egymillió forint. A hazai állományt mindössze 40-45 költő párra becsülik a szakemberek. Magyarországon márciustól októberig tartózkodik, a telet Dél-Afrikában tölti.

Az igazgató közölte: a fiatal állat a szakszerű gondozásnak köszönhetően megerősödött, így folytatni tudja vonulását a Boszporuszon keresztül Afrika irányába.

Az egyik legkisebb, 60-65 centiméteres testhosszú sasfaj gyakran a vizek közelében él, a zavartalan erdős területeket kedveli, ahol a közelben nyíltabb vadászterületeket talál. Kisebb gerinceseket, főleg tavasszal sok békát fog, s előfordul, hogy – ugyan csak rövid távon – a talajon futva üldözi zsákmányát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.