A jó szex fontos a magyar nők szerint

A megkérdezettek 29 százaléka hetente háromszor szeretkezik, az átlag heti kettő. Hol vagyunk a mezőnyben?

2013. 11. 21. 3:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 14 országban több mint hétezer 15-49 év közötti nő megkérdezésén alapuló, a Richter gyógyszergyár kérésére készült felmérésben nemcsak a szexuális szokásokra kérdeztek rá, de a védekezési módszerekre és a sürgősségi fogamzásgátlással kapcsolatos ismeretekre is kíváncsiak voltak.

A közép-kelet-európai országokon kívül Nagy-Britanniában, Spanyolországban, Ausztriában, illetve a volt szovjet utódállamok közül Litvániában, Oroszországban és Kazahsztánban, valamint Vietnamban végezték el a kutatást. Magyarországon ötszáz nőt kérdeztek.

Bodnár Krisztina, a kutatást végző Millward Brown üzletfejlesztési vezetője a felmérést ismertetve elmondta, a magyar nők aktív szexuális életet élnek, a megkérdezettek 49 százaléka nyilatkozott úgy, hogy hetente legalább két alkalommal együtt van partnerével. A legaktívabbak az orosz nők, náluk átlagosan 2,63, Ausztriában 1,77, Magyarországon 2,13 heti együttlét a jellemző.

A magyar nők egyötöde vélekedik úgy, hogy lehet jó a szex szerelem nélkül is, a spanyol nőknek azonban 51 százaléka válaszolt erre a kérdésre igennel – tette hozzá.

Az is kiderült, hogy a nők számára fontos kérdés a fogamzásgátlás. A megkérdezettek legalább 4-5 fogamzásgátlási módszert soroltak fel, ezeken belül a legnépszerűbb az óvszer (30 százalék) és a tabletta (28 százalék) használata. Szerbiában a megkérdezettek mindössze 8 százaléka használ tablettát, Csehországban ez az arány 39 százalék, Ausztriában 35 százalék.

Magyarországon 13 százalék azok aránya, akik semmilyen módon nem védekeznek szexuális együttlétkor, illetve a szeretkezés megszakítását vagy az úgynevezett naptár módszert alkalmazzák. Szerbiában a megkérdezett nők 22 százaléka nem védekezik. Az óvszert használók egyharmada mondta azt, hogy a kondom használata során előfordult, hogy a védekezésbe hiba csúszott.

Demendi Csaba egyetemi adjunktus arról beszélt, hogy a sürgősségi fogamzásgátlást ugyan sokan ismerik, azonban még mindig sok a tévhit körülötte. Mint mondta, azzal sokan tisztában vannak, hogy a szexuális aktus után 72 órával van lehetőség a sürgősségi fogamzásgátlásra, de azzal már nem, hogy az „esemény utáni” tabletta nem véd a szexuális úton terjedő betegségekkel szemben, illetve nem véd a teherbeeséstől egy következő aktusnál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.