Az Óbuda történelméhez kapcsolódó korok képviselői autentikus jelmezekben vonulnak a Flórián térről az Amfiteátrumhoz, ahol Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere 11 órakor megnyitja a fesztivált – közölték a szervezők az MTI-vel.
A programok nyolc helyszínen zajlanak majd. Az Amfiteátrumban az ókort a Musica Historica és a Kecskés együttes, valamint Pokorni Lia, Kiss Ramóna, Papp János és Schlanger András színművészek elevenítik meg. Halmágyi Sándor és művészvendégei a császárkorból mutatnak be életképeket, emellett hagyományőrzők, gladiátorok és a légiósok adnak ízelítőt a kor hangulatából.
A Zichy-udvarban a barokk kort idézi meg a Tabulatúra zenekar, valamint Kátai Zoltán és Róka Szabolcs énekmondók, a programokat élő sakk, táncjáték Händel Vízi zenéjére és a Kajárpéci Vízirevü előadása is színesíti. A Lajos u. 158. és az óbudai zsinagóga közötti területen a középkori forgatag kel életre zászlóforgatók, lovagi torna és solymászbemutatók segítségével. Szent György és a sárkány címmel Tárnok Marica képmutogató előadása, középkori divat- és táncbemutató is szerepel a programkínálatban, miközben a középkori piactéren vásározók árulják portékáikat.
Az Óbudai társaskör kertje ad otthont a századfordulót megidéző Kék Duna Koncert-szalonzenekar, a Liszt Ferenc Kamarazenekar és a Budapesti Vonósok hangversenyének. Az Óbudai Népzenei Iskola kertjében hangszerbütykölde és gyerektáncház, a Tanuló utcában a Katasztrófavédelem Központi Zenekara, a Roma Hungaricum Állami Művészegyüttes, a Kincső Néptáncegyüttes, a Kéhli Vendéglő zenekara és a Roma Hungaricum Állami Művészegyüttes lép fel. Az esti utcabálon a Budapest Ragtime Band zenél.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum programjai – zsonglőr játszóház, konflisutazás, verklis karaoke – a Krúdy-negyedben várják a látogatókat, akik a múzeumban tárlatvezetéseken, kézműves foglalkozásokon, családi kalandtúrán és filmvetítésen vehetnek részt.