Két embert öklelt fel a bika

A halálos baleset ellenére a jövő héten is folytatják a rendezvényt.

kn
2014. 09. 15. 12:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hatóságok szerint egy 27 és egy 46 esztendős áldozata volt a bikafuttatásnak Moitában, a Lisszabontól 30 kilométerre fekvő kisvárosban.

A városkában nagy hagyománya van a bikafuttatásnak: az állatokat a belváros elkerített utcáin engedik szabadon, az emberek pedig az utcán rohanva heccelhetik őket. Az eseményen ezrek vesznek rész.

A helyi hatóságok vasárnap közölték, hogy figyelmeztették a látványosság nézőit, milyen veszélyekkel jár, ha belépnek az elbarikádozott utcákra, ahol a bikákat futtatják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.