MŰANYAG DOBOZOK
Az ételeket előszeretettel tesszük műanyag edényekbe, amivel nem is lenne baj, ha csak tárolásra használnánk ezeket a dobozokat. A gond azzal van, hogy ezekben a dobozokban melegítjük meg az ételeket a mikróban. A biszfenol-A (BPA) természetben nem létező vegyület, az egyik legszélesebb körben alkalmazott szintetikus vegyszer, műanyagipari alapanyag. Hő hatására a műanyagokból kioldódó biszfenol-A már alacsony koncentrációban is összefüggésbe hozható szív- és érrendszeri megbetegedésekkel, szaporodási rendellenességgel, cukorbetegséggel, növeli a hormonális és idegrendszeri zavarok kialakulásának esélyét, az elhízás és a meddőség kockázatát.
LÉGFRISSÍTŐK
A termékek nagy része ftalátokat tartalmaz, amelyek a levegőből a tüdőn, esetleg a bőrön keresztül a szervezetbe jutnak, és károsan befolyásolhatják a reprodukciós képességet, valamint születési rendellenességekkel is összefüggésbe hozhatók.
ANTIBAKTERIÁLIS SZAPPANOK
Az antibakteriális szappanok nem hatékonyabbak a kórokozók ellen, mint a sima szappanos víz, ráadásul a bennük található, trikozánhoz hasonló vegyületek megváltoztatják a hormonháztartás működését, és elősegíthetik a gyógyszerrezisztens baktériumok kifejlődését.
HASZNÁLT FOGKEFE
Ha rendszeresen mossa a fogát, valószínűleg ön is érzékeli, hogy a kefe sörtéi az idő múlásával egyre kopottabbak lesznek. Általában egy-három havonta érdemes a fogkefét lecserélni, hiszen az elvékonyodott sörték már nem teszik lehetővé a hatékony fogmosást.
MESTERSÉGES ÉDESÍTŐSZEREK
Ezek a szerek megváltoztathatják a bélflórát, így fokozva az inzulinrezisztenciát, aminek a következménye magasabb inzulinszint, fokozott raktározás, azaz elhízás.
FELESLEGES TÁRGYAK
Célszerű kidobni azokat a dolgokat, amelyek nem szolgálnak konkrét célt, vagy legalábbis dobozokba csomagolni és a pince mélyére száműzni őket. Szakértők szerint ugyanis a sok felesleges holmi az életünket feszültté teszi, és meggátolja, hogy olyan dolgokra összpontosítsunk, amelyek igazán érdekelnek minket.
NEM VISELT RUHÁK
Pillantson a szekrényébe és vallja be őszintén, hogy melyik ruháját nem viselte az elmúlt két évben. Ezeknek a ruhadaraboknak a látványa csak a mindennapi szorongást növelheti. Ideje, hogy a nem viselt ruhákat eltüntesse a szekrényből.
A teljes cikket ITT érheti el.
Kiemelt kép: Pexels