A legrosszabb helyzetben azok a kutyák vannak, amelyeket a koronavírus-járvány idején az elszigeteltség és magány érzésének enyhítésére vásároltak.
A korlátozások feloldása után egyre kevesebb idő jut rájuk, egyre ritkulnak és rövidülnek a séták. Az efelett érzett bűntudatot extra jutalomfalatokkal igyekeznek kompenzálni a gazdik, ezzel gyakorlatilag halálra etetve őket – derül ki a Híradó.hu cikkéből.
Tiltott falatok
A csoki egyenesen mérgező a kutyának, ezért tilos adni nekik.A karácsonyi időszak alatt különösen figyeljünk oda, hogy kutyánk ne férhessen hozzá csokihoz, szaloncukorhoz, csokis sütihez és egyáltalán semmilyen sütihez. A cukor káros, a nyírfacukor pedig egyenesen halálos lehet.
Minden esetben hívjuk fel erre a vendégek figyelmét is, nehogy titkon tiltott falatokat adjanak kedvencünknek, mert nem tudnak ellenállni az édes pofájuknak, ahogy kunyerál – tanácsolja Böszörményi Andrea.
Fontos megérteni, hogy a kutyát nem az étel teszi boldoggá, hanem a mozgás, a rendszeres, hosszú séták a gazdival. Ezért az ünnepek alatt ne a nasi legyen több, hanem a séta. Ha csak tehetjük, menjünk ki a természetbe.
Az én kutyám nem is kövér!
A gazdik többsége elfogult a kutyájával szemben, és már csak későn veszi észre, hogy baj van. Miközben a kutyák fele elhízott, a gazdiknak csak kis hányada gondolja túlsúlyosnak a saját kutyáját. Sokan meg is sértődnek, például az állatorvosra, ha „lekövérezi” a kutyájukat – mondta Böszörményi Andrea.
Azonban, ha azt vesszük észre, hogy a kutyának nem tudjuk tapintani a bordáit, nincs dereka, vagyis egyre inkább szélesedik, akkor túlsúlyos. Ha az állatorvos, a kutyasuliban az oktató is felhívja rá a figyelmünket, akkor biztosan komoly a baj.