Vége a szállítószalagon felszolgált szusinak

A betérő vendégek a gyorsaság helyett egyre inkább a frissességre helyezik a hangsúlyt, így hamarosan eltűnhetnek a szállítószalagok az éttermekből.

tt
2013. 04. 16. 8:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Japánban kaiten szusinak (forgó szusi) nevezett felszolgálási módszer világszerte elterjedt, Magyarországon is megtalálható: a fogások egy futószalagon járnak körbe az étterem asztalai körül, a vendégek pedig kedvükre válogathatnak a mellettük elhaladó étkekből.

Ugyanakkor a szigetországban egyre többen csupán forgó kirakatként tekintenek a rendszerre, és a futószalagokról való fogyasztás helyett inkább friss szusit rendelnek a pincérektől. A korábban szokatlannak tekintett rendelési mód a közelmúltban olyannyira elterjedt Tokióban, hogy manapság már teljesen bevettnek számít a futószalagra mutogatással való rendelés. Egy felmérés szerint a vendégek 61,1 százaléka egyáltalán nem nyúl a futószalagon haladó tányérokhoz – számolt be a JapanToday hírportál.

A 60 éves múltra visszatekintő kaiten szusi népszerűségvesztésének másik oka, hogy egyre több étterem helyez el az asztaloknál érintőképernyős rendelési rendszert, amelynek segítségével gyorsan lehet friss szusit kérni. A rendelés egyenesen a konyhába megy, garantálva, hogy a lehető legrövidebb idő teljen el a rendelés leadása és az étel elkészítése között.

A fogyasztói szokások változása miatt számos japán szusiétterem átalakította a futószalagos rendszert. Az asztaloknál érintőkijelzőket helyeztek el a rendeléshez, míg a többemeletes futószalagrendszert úgy szerelték át, hogy azon keresztül az ételek köröztetése helyett minél hamarabb az asztalokhoz tudják küldeni a megrendelt fogásokat.

Vendéglátóipari szereplők szerint az is előfordulhat, hogy az igények megváltozása miatt hamarosan kihal a nagy múltú, bevezetésekor rendkívül modernnek és egyedinek számító rendszer. Egyelőre annyi biztos, hogy számos tokiói útikönyvet és gasztronómiai kalauzt kell majd átírni a kaitenszusi-éttermek átalakulása miatt – írta a JapanToday.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.