A látogatóközpont gyógy- és fűszernövényes kertjében a látogatók szombattól keddig ismerkedhetnek a fűszernövény történetével és a legendás szegedi tájfajtákkal, például a Szegedi 178-assal, amelyből az Erős Pista is készül – tájékoztatta Medgyesi Konstantin, az intézmény sajtóreferense az MTI-t.
A látogatóközpont kezdeményezésére elkészült, és jelenleg tesztelés alatt áll egy ingyenesen letölthető mobilalkalmazás a fűszerpaprikához kapcsolódó szegedi turisztikai attrakcióikról, a fűszerpaprika történetéről, hazai térhódításáról és a magyar gasztronómiában betöltött szerepéről.
A világhírűvé vált szegedi paprikát minden valószínűség szerint a ferences szerzetesek honosították meg Szegeden. A Kárpát-medencébe a török közvetítéssel érkező fűszerpaprikát a 18. század elején még csak orvosságként, a tífusz gyógyítására használták: a pálinkába áztatott növényt etették a betegekkel. A paprika ezután indult hódító útjára, és az egyik legnépszerűbb fűszernövényünkké vált.
Így készül a legendás szegedi paprika
A látogatók szombattól keddig ismerkedhetnek a fűszernövény történetével és a legendás szegedi tájfajtákkal.
2013. 08. 18. 9:57
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!