A világrend köszöni szépen, jól van

Itt minden fontosabb az embernél, viszont éppen ez ellen szerveződik valami mozgalom. Az Occupy is feltört, aztán a szalonnasütés után marad minden a régiben. Meglátjuk.

Muki
2013. 03. 31. 7:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Talán sosem derül ki, hogy egészen pontosan mi okozza az immár folyamatos válságot Európában, persze a tankönyvi válaszokkal szépen le lehet vezetni a folyamatokat. Viszont ami ennél sokkal izgalmasabb kérdés – és később esetleg túlságosan is izgalmassá válhat – az az, hogy vajon a bajok leküzdésére a megfelelő eszközöket alkalmazzák-e az azzal megbízott urak és hölgyek. Az biztos, hogy a megszorításokra épülő és csak az államháztartás szempontjait szem előtt tartó politika egy cseppet sem tette jobbá a világot. Itt minden fontosabb az embernél. Kifejezetten úgy tűnik, hogy az EU vezetői egyáltalán nem értik: persze fontos az országok pénzügyi-gazdasági helyzete, de a várt eredményeket csak egy olyan társadalom lenne képes produkálni, amelyet nem taszítanak kényszerű vegetálásba. Talán túlzó a kifejezés, de minek nevezzük az olyan életek millióit, amelyek nem képesek egymásra találni, ahol egyre nő a lelki-mentális és fizikai betegséggel küzdők száma, ahol százezrek kaptak útilaput, ahol a fiatalok mindenféle jövőkép nélkül kerülnek ki az oktatásból, ahol senki nem kell semmire? Ahol az adott társadalom a saját reprodukcióját sem képes fenntartani, nem beszélhetünk vitalitásról és emiatt  az oly sokat emlegetett „anyagi világ” is csődben lesz még nagyon sokáig. Noha a korábbi évtizedekkel ellentétben sokkal hosszabb a születéskor várható élettartam, az életkörülmények a látszat ellenére rosszabbak lettek és a posztmodern ember súlyos árat kénytelen ezért fizetni.

Viszont az európai – és úgy általában az emberek – hócipője lassan de biztosan megtelik. És valószínűleg elegük van a globalizációból is, mert azt gondolják, hogy e kontrollálhatatlan folyamat az emberiség nagy részének csak függőséget hozott. Szokták mondani, hogy a globalizáció tök jó, mert összeért a világ, pillanatok alatt megy körbe az infó, meg szabadon áramlanak a normák meg az értékek meg az alapelvek is, mindenki egyenlő, meg a tőzsdék bedöntése is könnyebb, mint mondjuk ötszáz évvel korábban. Viszont arról csak a csinos összeesküvés-elméletek gyártói szövegelnek, hogy ez csak keveseknek hozott „jó életet”, „jóllétet”. Az emberek nagy része virtuális vagy éppen nagyon is valóságos rabszolga atyái földjén. Előbbitől a teljesítményfokozás révén szívják el az életet és teszik valamivé, aminek csak funkciója van, de célja nincsen, utóbbi meg az a szerencsétlen ember, aki fapapucsban megy le a bányába egy darab vasrúddal „dolgozni”. Egyik takarodik a föld alá negyvenévesen, mert felfalta a (társas)magány, a belső zűrzavar és a rák, a másik meg ott marad ötszáz méter mélyen a föld alatt. A harmadik, kis túlzással, de az ő zsírjukon hízik, és behúz egy strigulát.

De a kritikus tömegnek csak az a sorsa, hogy előbb vagy utóbb mindig összeáll. Ezt jelzi, hogy civil szervezetek meg EP-képviselők elindítottak egy mozgalmat, aminek nem más a célja, minthogy a csúnyán nézés technikájával meghátrálásra kényszerítsék azokat, akik hobbiszinten húzogatják a népek nadrágszíjait. Van mire hivatkozniuk: az e politikának áldozatul esett országok egy része lassan már működésképtelenné válik, hiszen a máról holnapra való tengődést nehéz optimális működésnek nevezni. A kérdés az, hogy e mozgalom hova teljesedik ki és lesz-e valaki is, aki meghallja a hangjukat.

Az Occupy mozgalom is nagy dérrel és dúrral indult, s mi lett a vége? Sütöttek egy kis szalonnát, a világrend meg köszöni szépen, jól van.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.