Figyelem: a megélhetési edzők ideje lejárt!

A Storck-legénység Európa-bajnoki szereplése után súlyos kritikát fogalmazott meg a Facebookon Nagy Tamás.

2016. 06. 30. 10:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Kit tekint megélhetési edzőnek?
– Az olyan szakembert, aki a munkához jutása érdekében állandóan kompromisszumot köt. Sajnos Magyarországon a klubok nagy része nem a szakmai felkészültség, hanem más szempontok alapján választ edzőt, olyan szakembert, akit tudnak irányítani.

– Melyik klubnál edzősködik?
– Jelenleg nem dolgozom.

– Savanyú a szőlő?
– Nem erről van szó, már rég kialakult a markáns véleményem az edzők foglalkoztatásáról. A magyar válogatott Eb-szereplése adta meg az ihletet, hogy megírjam a véleményemet a Facebookon.

– A német kapitányt rengeteget bírálták, amiért nagytakarítást rendezett az utánpótlás-válogatottak élén, majd megvált néhány magyar szakembertől a felnőttválogatott stábjában. Akkor is hitt benne, amikor támadta a magyar szakma? A norvégok elleni pótselejtező sem győzte meg? Akkor miért nem írt, hallatta a hangját?
– Kivártam, érdekelt, hogyan alakul a történet. Akkor még nem lehetett tudni, hogy az MLSZ szakmai irányvonala alapján történt átalakítás hova vezet. Bernd Storck nagyon alapos felkészüléssel elérte, hogy a játékosok 110 százalékot adjanak a pályán, kilépjenek a komfortzónájukból. Az Európa-bajnoki szereplés sok új információt adott.

– Milyen hatással lesz a válogatott szereplése a magyar klubfutball fejlődésére? Lát arra esélyt, hogy a megélhetési edzők „kikopjanak” a magyar futballból?
– A klubtulajdonosok felelősségén múlik: ők választják ki a szakembereket, ők alkalmazzák az edzőket, szabják meg az irányvonalat.

– Mit gondol a külföldi edzők foglalkoztatásáról?
– Semmi bajom sincs velük, jöjjenek, ha akarnak, de csak akkor, ha nemzetközi szinten is jelentős eredményeket érnek el. Paulo Sousa az Európa-liga főtáblájára vezette a Videotont. De azért nem írnám le a magyar edzőket; Herczeg András szép eredményeket ért el a Debrecennel.

– Ricardo Moniz mellett dolgozott a Ferencvárosnál. Milyen tapasztalatokra tett szert?
– Csak egy meccsig tartott a közös munka. Én Détári Lajos stábjában dolgoztam, de Moniz és a Ferencváros mással képzelte el a folytatást. Nem vagyok a külföldi edzők ellen, de a magyarok között is vannak jó szakemberek.

– Még több Storck és még több Dárdai kell a magyar futballba?
– Ne sarkítsunk! Legyenek valódi edzőegyéniségeink, akik megvalósíthatják a szakmai elképzeléseiket.

– Az Eb-szereplés csak fellángolás volt, vagy végérvényesen lezárta a múltat a magyar labdarúgás? Mi lesz, ha nem sikerül kijutni a 2018-as világbajnokságra?
– Felesleges jósolgatni, egyelőre annak örüljünk, hogy harminc év után megmutattuk, hogy képesek vagyunk helytállni nemzetközi szinten. Ne felejtsük el, hogy Gera Zoltán és Király Gábor is benne van a korban.

– Van utánpótlás? Ki az, aki az ő helyükre lép?
– Kapusposzton jól állunk. Fontos, hogy Király Gabi átadja a tapasztalatait az utódjának, erről nem mondhat le a magyar válogatott. Zolival ugyanaz a helyzet. Az utánpótlásban nem állunk rosszul. Kleinheisler László és Nagy Ádám tudja pótolni az idősebb játékosokat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.