„Három jó meccset akarunk játszani, és aztán meglátjuk, meddig jutunk. Azt hiszem, kiváló generáció a miénk, de ezt a pályán is bizonyítanunk kell” – mondta Nacer Chadli, amire Romelu Lukaku (akire jelentős feladat hárul, mert a másik középcsatár, Christian Benteke sérülés miatt lemaradt a vb-ről) még rákontrázott: „Imádom a nyomást, ha félnék tőle, nem tudnék jól játszani.”
Közelítsünk a másik irányból: a vb eddigi talán legnagyobb meglepetése lenne, ha Algéria megtréfálná a belga csikócsapatot.
Oroszország Belgiumhoz hasonlóan tizenkét év után szerepel ismét világbajnokságon, s a játékosai inkább az ehhez illő szerénységgel készülődnek a Koreai Köztársaság ellen. E meccsen a győztes szinte egyből nyolcaddöntős, mert a papírforma szerint Algéria kilóg a négyesből.
Az oroszok talán a világpolitikai hangulat hatására nem nagyon hallatnak magukról. A szereplést meghagyják olasz szövetségi kapitányuknak, a méltán népszerű Fabio Capellónak. Aki négy éve még Angliát dirigálta a világbajnokságon, s a mai napig fájó pont az életében a nyolcaddöntőben a németektől elszenvedett 4-1-es vereség. Ez a meccs Lampard emlékezetes, meg nem adott gólja miatt került ismét reflektorfénybe. Capello önironikusan megjegyezte, az angol válogatott ezzel az esettel járult hozzá a gólvonal-technológia bevezetéséhez (amely egyébként a Franciaország–Honduras-meccsen debütált élesben, s egyúttal vitathatóan.)
Vissza az oroszokhoz. Capello rövid időn belül másodszor is leváltotta a csapatkapitányát. Először kényszerből, mert Sirokov sérülés miatt lemaradt a vb-ről, majd praktikus megfontolásból. A csapat hierarchiájában Igor Gyenyiszov következett volna, de Capello választása Vaszilij Berezuckijra esett, mert a CSZKA védője beszél angolul, ami megkönnyíti a kommunikációt a bírókkal.
H csoport, 1. forduló:
Belgium–Algéria, Belo Horizonte, 18.00
Oroszország–Koreai Köztársaság, Cuiabá, 24.00.