A német hírügynökség felkérésére a YouGov közvélemény-kutató intézet végzett reprezentatív felmérést, amely szerint a megkérdezettek 23 százaléka hisz abban, hogy a Nationalelf diadalmaskodik a jövő csütörtökön kezdődő brazíliai tornán. Május 14-én, a Forsa intézet kutatása szerint a drukkerek csupán hat százaléka bízott a vb-győzelemben.
A június 16-án sorra kerülő, portugálok elleni csoportmérkőzés megnyerését a most megkérdezettek kevesebb mint fele, 45 százaléka tartja valószínűnek.
A három héttel korábbi felmérésből az derült ki, hogy 41 százaléknyian elődöntős, 28 százaléknyian pedig negyeddöntős búcsút jósoltak Joachim Löw együttesének.
A németek az előző három vb-n dobogósok voltak, 2002-ben ezüst-, 2006-ban és 2010-ben pedig bronzérmet szereztek, s legutóbb 1990-ben diadalmaskodtak. Négy éve a német szurkolók 38,6 százaléka bízott a vb-győzelemben.