Olyan helyekre nyertünk bebocsátást a rekonstrukció küszöbén álló Puskás Ferenc Stadionban, ahová hétköznapi ember évtizedekig nemigen tehette be a lábát – és mivel hamarosan a múlttal válik egyenlővé, az utolsó pillanatok egyikében kaptuk lencsevégre a „Népstadion” legrejtettebb zugait.
A Magyar Olimpiai és Sportmúzeum a Magyar Fotótörténeti Társaságnak szervezte a keddi túrát.
Rákosi-páholy, Puskás Öcsi öltözőpadja, légópince, rejtett autóalagút, ötvenes évekbeli telefonközpont.
A Rákosi-páholy vagy kormánypáholy az állami és sportvezetők kiszolgálására épült. Mellette két géppuskafészek látható, tehát nemcsak a tűző naptól védték az itt ülőket. A vastag beton egyszerre 2 köteg kézigránát robbanását is kibírta volna.
Az öltözőszekrények nem korabeliek de a szekrények előtti padokat még az Aranycsapat tagjai is használták.
Az ötvenes években újdonságnak számított az öltözőben elhelyezett medence. Ebben az időben még a Wembleyben sem volt ilyen.
Ezen a lépcsőn lehet megközelíteni a játékoskijárót. A lépcsőházból nyílik a légópince, melynek építése az ötvenes években kötelező volt. Befogadóképessége nem túl nagy, csak az épületben dolgozók fértek el benne. Jelenleg raktárként használják.
Maga a játékoskijáró sem eredeti, a 1998-as atlétikai Eb alkalmából építették át. Ezen keresztül lehet kijutni az atlétikai pályaként és futballstadionként működő küzdőtérre.
A Népstadion fénykorában 104 000 néző befogadására volt alkalmas.
A kormánypáholy mögötti terem.
Ma is a korabeli állapotot lehet látni, még a bútorok is a régiek.
Ma már teljesen természetes, hogy a VIP-vendégeket végig gépjárművel szállítják, de az 1950-es években még újdonságnak számított, hogy hátulról, egy alagúton keresztül, az Istvánmezei út felől gépkocsival is be lehetett hajtani a stadion előteréig.
Itt még megmaradt a Rákosi-címer is.
A díszpáholy fölött voltak az újságíróknak fenntartott területek és bent a lelátó alatti részen a sajtó- és a telefonközpont.
A korabeli állapotok itt is lényegében érintetlenül fennmaradtak, láthatók a telefonfülkék
ahová hagyományos központon keresztül kapcsolták a hívott felet. A hívót hangosbemondóval szólították oda.