A zavargások néhány órával azután törtek ki, hogy hétfő délután eltemették a 25 éves afroamerikai Freddie Grayt, aki a rendőri őrizetben elszenvedett súlyos gerincsérülésébe halt bele. A feldühödött tömeg kövekkel dobálta meg a rendőröket, a tiltakozás fosztogatásba torkollott. A randalírozók baseballütőkkel zúzták be a gépkocsik ablakait, járőrautókat gyújtottak fel. Több száz rendőrt vetettek be ellenük, helyi idő szerint éjfél után pedig megérkezett a Nemzeti Gárda is.
A legfrissebb hírek szerint a zavargásokban 15 rendőr sérült meg. A hatóságok 27 rendbontót vettek őrizetbe. A fergusoni zavargások óta ez volt a legerőszakosabb rendbontás: a város nem látott hasonlót 1968 áprilisa óta, amikor Martin Luther King meggyilkolása okán vonultak utcára a feketék. (Akik ma már Baltimore lakosságának majdnem 64 százalékát teszik ki.)
Larry Hogan marylandi kormányzó rendkívüli állapotot hirdetett, Stephanie Rawlings-Blake polgármester pedig éjszakai kijárási tilalmat vezetett be, mely este tíz órától hajnali ötig tart, és keddtől kezdődően egy hétig lesz érvényben. Kedden zárva maradnak az iskolák is. A polgármester a „gengsztereket” vádolta az erőszakkal „akik mindig erőszakot szítanak és el akarják pusztítani a városunkat”.
Pezsgős-, tömény szeszes és sörösüvegekből emelt emlékhely annak a rendőrkapitányságnak a sarkán, ahová április 12-én előállították Freddie Grayt. Azért akarták őrizetbe venni, mert futni kezdett a rendőrök elől. A zsebében rugós kést találtak. A 25 éves afroamerikai férfi egy héttel később meghalt a kórházban, ügyvédje elmondása szerint a rabszállító autóban tört el a gerince. (Fotó: Chip Somodevilla/Getty Images/AFP)
Jókívánságok az akkor még kómában lévő Graynek a Gilmor Homes lakásépítési projekt egyik épületén. Itt élt a Peppernek becézett férfi. (Fotó: Chip Somodevilla/Getty Images/AFP)
Április 23-án már több százan tiltakoztak Gray halála miatt a rendőrség ellen. Az eset kivizsgálásának idejére hat rendőrt felfüggesztettek a szolgálatból. (Fotó: Europress/AFP/Jim Watson)
Április 25-én is tiltakozó felvonulást rendeztek. (Fotó: Europress/AFP/Andrew Caballero-Reynolds)
A szombati tiltakozáson az ezer résztvevő közül néhányan már üzleteket és rendőrautókat is megtámadtak. (Fotó: Europress/AFP/Andrew Caballero-Reynolds)
Freddie Gray koporsója a baptista templomban, a hétfői temetési szertartás kezdetén. (Fotó: Drew Angerer/Getty Images/AFP)
A Grayt utolsó útjára kísérők menete (Fotó: Drew Angerer/Getty Images/AFP)
A temetésre érkező Jesse Jackson tiszteletes Baltimore-ban a sajtó előtt beszél. A média általában az amerikai feketék első számú jogvédőjeként mutatja be a tiszteletest, akinek bombasztikus kijelentéseiből könnyen hír lesz, ám akit éppen emiatt sok kritika ér: csodálói mellett akadnak, akik vállalhatatlan politikai nézetekkel, vagy egyenesen a fehérek elleni rasszizmussal, az ellentétek szításával vádolják az aktivistát. (Fotó: Drew Angerer/Getty Images/AFP)
A temetés után véres összecsapások törtek ki Baltimore-ban. Ezen a képen épp egy paprikagázzal lefújt férfi szemét tisztítják tejjel. (Fotó: Chip Somodevilla/Getty Images/AFP)
Füstfelhő gomolyog a város egyik utcája fölött. A tüntetők gyújtogatásba kezdtek, üzletek és autók is lángoltak a városban. (Fotó: Drew Angerer/Getty Images/AFP)
A fiatalok téglákat és üvegeket is hajigáltak a rendőrök felé. (Fotó: Europress/AFP/Brendan Smialowski)
Egy férfi próbálja nyugtatni a tüntetőket. A háttérben a tűzoltók egy gyógyszertárat oltanak. (Fotó: Chip Somodevilla/Getty Images/AFP)
A tüntetők fejükre húzott pulóverekkel védekeztek a paprika- és a könnygáz ellen. (Fotó: Chip Somodevilla/Getty Images/AFP)
Egy összetört rendőrautóra másznak fel a tüntetők. A háttérben egy kifosztott üzlet, az utcán pedig szemét. (Fotó: Chip Somodevilla/Getty Images/AFP)
Felgyújtott autók a baptista templom közelében. (Fotó: Andrew Burton/Getty Images/AFP)