Roberto Mancini talán rájött, hogy sokkal olcsóbb fiatal játékosokból felépítenie a jövő csapatát, mint súlyos pénzeket fizetni már befutott sztárokért. Éppen ezért vethetett szemet Raven Morrisonra és Paul Pogbára, a Manchester United két ifjú csillagára, akik kulcsszerepet játszottak tavaly az Ifjúsági FA-kupa megnyerésében. Mindkét játékos szerződésének utolsó évét tölti, s csábító lehet számukra a City által kínált busás fizetés.
Nem csak a fizetés azonban a két fiatal problémája, azt is nehezményezik, hogy míg kortársaik, Phil Jones, Danny Welbeck és Tom Cleverley már rendszeresen a felnőtt csapatban szerepelnek, addig ők ketten eddig csak a Ligakupában játszhattak.
Sir Alex Ferguson mindkét 18 éves játékosát szeretné megtartani, de ez korántsem lesz könnyű. A skót menedzser korábban elismerte, Pogba szerződéshosszabbítása körül nehézségek léptek fel, mivel a játékos ügynöke magasabb fizetést szeretne.
Morrison ügye is hasonló stádiumban van, de az ő esetében inkább attól fél Ferguson, hogy a magasabb fizetés még inkább elveszi a fiatal játékos eszét, aki így sem él példás pályán kívüli életet. A bíróság idén egyszer már bűnösnek találta, miután megfenyegetett egy tanút, később pedig a közvagyon megrongálásáért is felelnie kellett.
Ha a két transzfer létrejön, a Unitedet némi kompenzáció illeti majd a két játékos nevelési költsége miatt, mivel egyikük sem múlt még el 24 éves. Ez azonban aprópénz ahhoz képest, hogy a csapat elveszítené két legtehetségesebb játékosát, ráadásul a városi rivális miatt.