Pénteken született az ítélet egy tizenhét tagú civiltanács döntése alapján. Ribérynek pontosan 2 665 840 eurót kell fizetnie, plusz a kamatokat. A bíróság úgy látta, a francia szélső nem adta meg egykori luxemburgi származású ügynökének az őt jogosan megillető jutalékot a játékos 2005-ös Galatasarayból az Olympique Marseille-be való szerződése kapcsán. Heiderscheid 2005 és 2007 között volt Ribéry tanácsadója.
„Elégedett vagyok, mert olyan emberekkel szemben jártam el, akik a törvény ellen vétettek” – mondta Heiderscheid az ítélet után. Azt, hogy Ribéry ügyvédjei fellebbeznek-e, még nem tudni.
A luxemburgi bíróság dolga itt azonban nem ért véget, ugyanis egy hasonló ügyben is döntést kell hoznia, amelyben Heiderscheid 3,5 millió eurót akar behajtani a válogatott középpályáson, amiért 2007-ben a Marseille-től a Bayern Münchenbe közvetítette.