A Bahía edzője lesz a legendás brazil játékos

A brazil bajnokságban szereplő Bahía bejelentette, hogy mindenben megállapodott Paulo Roberto Falcaóval, az egykori kiváló játékossal.

FFT
2012. 02. 08. 7:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A klub Joel Santana távozása után kezdett el új vezetőedzőt keresni, és Roberto Falcaóban meg is találta a megfelelő embert a pozícióra.

Falcao a brazil labdarúgás egyik legismertebb figurája, az 1982-es spanyolországi világbajnokságon a torna egyik legjobb játékosa volt. Játékosként megjárta Olaszországot, és a Roma szurkolói körében kiérdemelte a „Róma Királya” becenevet. Mielőtt felhagyott volna a játékkal, hazájában szerepelt, és a Sao Paulo játékosa volt.

Az 58 éves Falcao már edzőként is kipróbálta magát, dolgozott az Internacionalnál és Mexikóban, valamint rövid ideig irányította a brazil- és a japán-válogatottat. Az elmúlt években az egyik brazil sportcsatorna szakkommentátora volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.