A Nemzeti Sport információja szerint újabb személyt állítottak elő a fogadási botrány kapcsán Magyarországon: S. Balázst, a másodosztályú Eger jelenlegi, a Vasas, a REAC és a Szigetszentmiklós volt labdarúgóját hallgathatják ki az illetékesek.
Mivel a labdarúgó nem játszott azokban a klubokban, amelyek az eddig napvilágra kerülő információk alapján érintettek voltak az ügyben, a mai előállítás azt sejteti: immár újabb mérkőzés és együttes kapcsán jutottak el a konkrétumokig a hatóságok.
S. Balázs a 18., gyanúba keveredő labdarúgó Magyarországon a fogadási botrányban.
S. Balázs a finn Tampere Unitednél volt kint H. Gáborral együtt, próbajátékon és Ligakupa-meccsen is szerepelt. A súlyos anyagi nehézségekkel küzdő klubot fedőcégek segítségével tulajdonképpen a szingapúri fogadási maffia működtette. Erről S. Balázs korábban a Blikknek nyilatkozott.
A Nemzeti Sport idézi a Vastapallo finn szakblogot, amelyben a következőt írták az esetről:
„A Tampere ügyvezetőjét, Deniz Bevautdint a Scandic Hotelbe invitálták. Itt bemutatták három új játékosnak, S. Balázsnak, H. Gábornak és a brazil Leonardo Pires de Mirandának. Korábban ilyen még nem történt, az ügynökök e-mailen ajánlották a játékosokat, most meg egyenesen Finnországba vitték őket. Elég szokatlan megoldás ismeretlen futballistáknál… Bevautdin visszaemlékezése szerint a szállóban ott volt a szingapúri befektető, az Exclusive Sports PTE Ltd képviselője is. Az ügyvezetőt meghökkentette, hogy meghívás nélkül hoznak neki játékosokat.”
Az említett Exclusive Sports PTE Ltd. vezetője a most finn börtönben ülő Wilson Raj Perumal, a szingapúri fogadási maffia egyik kulcsfigurája.