Magyar focisiker Liverpoolban

Adorján Krisztiánnal szárnyalt a Liverpool reserve csapata a NextGen Series utánpótlástornán, amit korosztályos BL-ként tartanak számon. A Liverpool 10-ese a magyar Adorján Krisztián volt.

FFT
2012. 03. 30. 7:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Liverpoolt csak az elődöntőben tudta megállítani a holland Ajax, az amszterdami csapat a finálét az olasz Inter ellen játszotta a nagy sikerű sorozatban, amely 2011. augusztusában 16 csapattal (Ajax, Aston Villa, Barcelona, Basel, Celtic, Fenerbahce, Inter, Liverpool, Manchester City, Marseille, Molde, PSV, Rosenborg, Sporting, Tottenham, Wolfsburg) indult. A döntőt végül az Inter nyerte, 1-1 után, tizenegyesekkel győzött az Ajax ellen.

A bronzmeccs magyar szempontból érdekesebbnek bizonyult: a 10-es mezben irányító Adorján Krisztián a Liverpool kezdőcsapatának tagjaként végigjátszotta a találkozót. A középpályás egyre inkább felhívja magára a figyelmet a Mersey partján: már nem csak az U18-as és U19-es gárdákban követelt stabil helyet magának, de a tartalékok között is megmutathatta magát.

A harmadik helyért a Liverpool ellenfele a francia Marseille volt, Adorján és csapata ünnepelhetett. Michael N’Goo és Adam Morgan góljával 2-0-ra győzött, így a 'Pool bronzérmes lett a komoly presztízsű NextGen Series utánpótlástornán.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.