Pályán a két Manchester, Megyeri visszatérhet

A sorozat egyetlen állva maradt magyar érdekeltségű együttese, a Megyeri Balázst foglalkoztató görög Olympiakosz az ukrán Metalliszt Harkiv stadionjában lép pályára csütörtökön.

FFT
2012. 03. 08. 10:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A görög együttes, amely a remekül védő Megyerinek is köszönhetően magabiztosan vezeti a bajnokságot, az előző körben az orosz Rubin Kazanyt búcsúztatta, méghozzá kettős győzelemmel, s az osztrák Salzburgot kiejtő Metalliszt ellen sem esélytelenként lép pályára. Eltiltása után visszatérhet a kapuba Megyeri, akit a Rubin elleni első meccsen a játékvezető kiállított. A visszavágón a rutinos Roy Carroll védett, de a bajnokságban továbbra is Megyeri őrizte a csapat kapuját, így minden bizonnyal visszaveszi helyét a nemzetközi porondon is.

A nyolcaddöntő két manchesteri sztárcsapata közül a City a portugál Sporting Lisszabonnal, míg a United a spanyol Athletic Bilbaóval találkozik.

Az angol bajnokságot a városi rivális előtt két ponttal vezető City jó formában, s a párharc egyértelmű esélyeseként utazik Portugáliába. Roberto Mancini együttese szombaton 2–0-ra győzte le a Bogdán Ádámmal felálló Boltont a Premier League-ben, a Sporting ugyanakkor meglepetésre 1-0-ra kikapott a Vitoria Setubaltól.

A City amúgy is magabiztosan készülhet a portugál csapat ellen, ugyanis Manciniék az előző körben magabiztosan ejtették ki a listavezető és EL-címvédő Portót, így papíron a portugál negyedik Sporting sem okozhat gondot.

A United szintén favoritnak számít a Bilbao ellen, noha a spanyol bajnokság negyedik helyzettje talán komolyabb játékerőt képvisel, mint portugálé. A spanyol játékosok természetesen boldogan érkeztek az Old Traffordra, hiszen nem gyakori vendég a United az Európa-ligában. Ezt a Bilbao játékosainak nyilatkozatai is érzékeltetnek.

„Egy álom megvalósulása, hogy a manchesteriekkel játszhatunk, s boldogok a szurkolóink is, hogy az Old Traffordon láthatnak minket futballozni – lelkendezett egyikük, a védő Jon Aurtenetxe. – Természetesen a legjobban a győzelemnek örülnénk, de tudjuk, hogy milyen nehéz feladat előtt állunk. Mindenesetre megpróbáljuk a legjobbunkat nyújtani.„

A nyolcaddöntő visszavágóit jövő csütörtökön rendezik.

Atlético Madrid–Besiktas 19:00 Digi Sport plus ÉLŐ

FC Twente–Schalke 19:00

Metalliszt Harkiv–Olympiakosz 19:00

Sporting–Manchester City 19:00 Digi Sport ÉLŐ

AZ Alkmaar–Udinese 21:05 Digi Sport Plus ÉLŐ

Manchester United–Athletic Bilbao 21:05 Story4 TV ÉLŐ

Standard Liege–Hannover 21:05

Valencia–PSV Eindhoven 21:05 Digi Sport ÉLŐ

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.