Történelmet írhat a Juventus, de kik voltak Európa igazi uralkodói?

A torinói fekete-fehérek egyre közelebb kerülnek a bajnoki címhez, ráadásul veretlenül, de a domináns szereptől még messze vannak – lássuk a leghosszabb európai veretlenségi sorozatokat.

FFT
2012. 04. 28. 11:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szerdai, Cesena elleni győzelem után Antonio Conte mondta, hogy közel került csapata a történelmi tetthez. A Juventus ugyanis 2003 után szerezhet újra bajnoki címet, ráadásul még veretlen a csapat.

Négy meccs kell a „zebráknak” és minden idők harmadik csapata lehetnek, amely veretlenül lett olasz bajnok – de még senkinek nem sikerült, mióta 38 meccset kell lejátszani.

Az 1978–79-es idényben a Perugia 16 csapatos bajnokságban nyert veretlenül, míg a Fabio Capello-féle legendás AC Milan 17 ellenféllel kellett, hogy szembenézzen.

Antonio Conte csapata, amennyiben behúzza a vasárnapi, Novara elleni meccset, már 35 veretlen bajnokinál tartana. Nem rövid sorozat, de még mindig kevés egy komoly európai dominanciához. Lássuk a múlt nagy veretlen csapatait!

Steaua Bukarest: 104 veretlen meccs (1986-89)

A román csapat három évig őrizte veretlenségét, ami három bajnoki címet is eredményezett. A csapatban szerepelt a fiatal Gheorghe Hagi is. 1986-ban tizenegyesekkel verték a Barcelonát a BEK-döntőben, majd három évvel később kikaptak a következő legendás csapattól, az AC Milantól.

AC Milan: 58 meccs (1991-93)

Capello első edzősködése idején, az 1991-92-es Scudettót zsebelte be a Milan veretlenül. A Milan a bajnoki címét is megvédte, de a veretlenség odalett, amikor a Parma csatára, Faustino Asprilla beköszönt a San Siróban 1993 márciusában.

Az 58-as sorozat értékét az is növeli, hogy akkoriban szinte mindenki az olasz bajnokságot tartotta a legerősebbnek. A csapatban olyan egyéniségek voltak, mint Marco van Basten, Ruud Gullit, Frank Rijkaard, Franco Baresi vagy Paolo Maldini.

Porto: 55 meccs (2010-2012)

André Villas-Boasról ma már mindenkinek a Chelsea-nél eltöltött rémálomszerű menedzserkedés jut eszébe, de a Portóval szinte csodát tett. A 2010-11-es idényben tripláztak (bajnokság, kupa, Európa-liga). A veretlenség azonban Villas-Boas nélkül is megmaradt, egészen januárig, amikor Vítor Pereira együttese meglepő, 3–1-es vereséget szenvedett a Gil Vicentétől.

Ajax: 52 meccs (1994-96)

Ezt a csapatot egyszerűen csak az 1995-ös BL-győztesként szokás emlegetni. Az akkori Ajaxban hemzsegtek a sajátnevelésű játékosok, a rutinos Frank Rijkaard és Danny Blind mellett olyan zsenik voltak a csapatban, mint a finn Jari Litmanen. ,

Louis van Gaal csapata az 1994-95-ös bajnokságot húzta be veretlenül, miközben vitte a BL-t is az AC Milant legyőzve. Egyedül a Holland Kupa nem jött össze, amit a Feyenoord nyert.

Arsenal: 49 meccs (2003-2004)

Természetesen nem maradhat ki a felsorolásból a Legyőzhetetlen Arsenal sem, amely 2004-ben ért fel a csúcsra, veretlenül. Ráadásul ezt a védjegyükké vált támadófutballal érték el. A védelem oszlopa Sol Campbell volt, a középpályán Patrick Vieira volt az úr, Robert Pires, Thierry Henry és a holland művész, Dennis Bergkamp színezte a játékot.

Nem kevésbé híres meccsen bukta el Arsene Wenger csapata 50. meccsét, az Old Traffordon Wayne Rooney műesése után kezdte meg Ruud van Nistelrooy a gólgyártást, végül 2–0-ra nyertek a vörös ördögök.

A fenti listán csak a leghíresebb csapatokat soroltuk fel, de csak a Steaua fér fel minden idők legeredményesebb csapatainak listáján az első ötbe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.