Több millió eurót bukik a Bayern, ha BL-t nyer

Az UEFA 9 milliót fizet a győztes klubnak, de ha Ribéryék legyőzik a Chelsea-t, gyakorlatilag adósai lesznek a Schalkénak és a Hoffenheimnek is.

FFT
2012. 05. 05. 7:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Bayern München pénzügyileg jobban járna, ha a május 19-i, Chelsea elleni BL-döntőt saját pályáján elveszítené, mert akkor nem kéne bónuszokat fizetnie a kapus Manuel Neuer, Luiz Gustavo után, és a korábbi edzőjének, Louis van Gaalnak.


Az UEFA kilencmillió eurót fizet a győztes klubnak, de abban a pillanatban, ahogy Ribéryék legyőzik a Chelsea-t, gyakorlatilag adósai lesznek a Schalkénak és a Hoffenheimnek is. Amikor a Schalke tavaly eladta Neuert a münchenieknek, olyan záradékot tettek a szerződésbe, amely szerint a BL-ben elért sikerek esetén ők is részesednek a bevételekből. Kétmilliót már kaptak azért, mert a Bayern München kiverte a Real Madridot, és bejutott a döntőbe, de ha Jupp Heynckes csapata Münchenben meg is nyeri a sorozatot, további kétmillió jár a Schalkénak.
Ugyanez a helyzet Luiz Gustavóval, aki a Hoffenheimtről érkezett. A Bayern a döntőbe jutás miatt egymillió eurót már kifizetett, a győzelemért újabb kétmilliót adna. Ez az üzlet azért is furcsa, mert Luiz Gustavo eltiltás miatt nem is játszhat a döntőben.


A korábbi edzőnek, a holland van Gaalnak is járna a jutalomból, egymilliót kapna, ha meglenne a BL-cím (neki a szezon végéig amúgy is havi kétszázezer euró jár még a Bayerntől).


Neuer, Luiz Gustavo és van Gaal eddig tehát már elvitt hárommillió bónuszt, ha megverik a Chelsea-t, újabb ötmillióval lesznek könnyebbek, azaz négyet nyernek a kilencből. Jobban járnak, ha elveszítik a döntőt, akkor 5,9 millió eurót kapnának, és nem kéne bónuszokat fizetni.


(index.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.