Visszavonul és politikusnak áll a korábbi BL-győztes védő

Kakha Kaladze, az AC Milan korábbi védője szögre akasztja a futballcsukáját és pályát módosít, Romario nyomába lép, politikusnak megy.

FFT-MTI
2012. 05. 13. 11:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kaladze a Genoából vonul vissza, korábban az AC Milannal számos siker részese volt – köztük a Bajnokok Ligája-győzelemmel –, de játszott a Dinamo Tibilisziben és a Dinamo Kijevben is. A védő politikusi karrierbe kezd, hogy a szabadságért és a demokráciáért álljon ki, hazájában, Grúziában.

Ebben némileg közre játszhat a múlt, nem sokkal az után, hogy a Milan játékosa lett, orvostanhallgató testvérét, Levant elrabolták, és váltságdíjat követeltek érte. A család hajlandó is volt a cserére, erre azonban soha nem került sor, bekövetkezett a legrosszabb, hiába való volt az erőfeszítés, soha nem láthatta többet öccsét.

Ezért korábban a válogatottságot is lemondta, később visszatért, de maradandót nem tudott alkotni a grúz nemzeti tizeneggyel, melynek csapatkapitánya volt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.