„Véleményem szerint három játékosom is elhagyja a nyáron a Borussia Dortmundot. Robert Lewandowski a Manchester Unitedben, Jakub Blaszczykowski egy másik angol csapatban, Lukasz Piszczek pedig a Real Madridban folytatja majd. Mindannyian remek játékosok, akik tovább szeretnének fejlődni.” – mondta Smuda.
Piszczek 27 éves, két bajnoki címet ünnepelhetett a Borussia Dortmunddal, miután hat év után otthagyta a berlini Herthát. A jobb oldali védő remekül mutatkozott be az Európa-bajnokságon, a görögök ellen ő adta a gólpasszt Lewandowskinak.
A Real Madrid érdeklődése nem újdonság, sokak szerint a játékos remekül beleillik José Mourinho elképzeléseibe. A Dortmund viszont nagy bajban lehet, ha Kagava Sindzsi után a három lengyelt is elveszíti.