Rangers: kimondták a halálos ítéletet

Hiába a dicsőséges eredménylista, nincs kegyelem - a skót szövetség közleménye szerint a klubok egyhangúlag pecsételték meg a patinás glasgowi együttes sorsát.

FFT
2012. 07. 05. 13:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szövetség tájékoztatása szerint a skót bajnokságban szereplő klubok egyhangúlag mondták ki az ítéletet, miszerint a Rangers a következő szezonban nem szerepelhet az első osztályban. Mint ismeretes, az 54-szeres bajnokcsapat hatalmas adótartozása miatt csődbe került, s bár nemrég The Rangers Football Club néven újjáalakult, ezzel a lépéssel még nem „vásárolta” meg helyét a legfelsőbb osztályban.

Most pedig szinte biztos, hogy egy ideig nem is fogja, miután a skót klubok elutasították ezt a lehetőséget: „A mai ülésen a skót bajnokságban szereplő klubok egyhangúlag szavaztak az ellen, hogy a Rangers részt vehessen a sorozatban” – áll a közlemény lényegi részében.

A skót bajnokság versenynaptára egyébként június 18-án elkészült, az itt szereplő csapatok között pedig már nem szerepel a Rangers neve – a tizenkettedik csapat kiléte még kérdéses, de minden bizonnyal a Dunfermline lehet a szerencsés, amely a következő szezonban az első osztály tagja lehet, annak ellenére, hogy a pontok alapján a legutóbbi bajnokságban az utolsó helyen végzett.

A döntés értelmében a Rangers várhatóan csak a negyedosztályban folytathatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.