Mozgalmas első félidőt hozott a Liverpool és Manchester City összecsapása, mindkét csapat támadó szellemben játszott, nem szűkölködtek a nézők helyzetekben. A mérkőzés kezdetén a City próbált meg dominálni, a hazaiak inkább a kontrákra építettek, több-kevesebb sikerrel.
Carlos Tévez előtt adódott a manchesteriek legnagyobb helyzete, az argentin támadó kicselezte Pepe Reinát, közben azonban kisodródott, ennek ellenére kapura tette a labdát szinte nullszögből, ami a hosszúkapufáról kifelé pattant. A másik oldalon a Liverpool új szerzeménye, Fabio Borini került a kapu elé, de az oldalról érkező beadást nem tudta a hálóba passzolni, nem sokon múlt.
A 34. percben Vincent Kompany kis híján összehozott egy öngólt, mikor Steven Gerrard beadásába sután ért bele, végül fölé szállt a labda. Fellélegezhettek a City-szurkolók, de csak másodpercekre, ugyanis a beívelt szögletre nagyszerűen érkezett Martin Skrtel és elemi erővel Joe Hart kapujába fejelt. A szünetig nem tudott ocsúdni a vendégcsapat.
A második játékrészben csipkedték magukat a manchesteriek, dolgoztak az egyenlítésen, ami a 63. percben Martin Kelly bakija révén sikerült is, Yaya Touré csapott le a lepattanó labdára, amit a kapuba kotort.
Azonban nem tudtak sokáig örülni a döntetlen állásnak a vendégek, ugyanis Luis Suárez egy pazar szabadrúgásból újból megszerezte a vezetést a Liverpoolnak. A csereként beállt Jack Rodwell kezezett, ami után Suárez centiméter pontossággal a kapuba csavart.
Minden adott volt, hogy nagy ünnepet csaphassanak a liverpooliak, mégsem sikerült a bravúr. A stadion környéki kocsmárosok az első ’Pool-gól szerzőjét, Skrtelt okolhatják, aki úgy adott haza szorongatott helyzetben, hogy fel sem nézett. A baj csak az volt, hogy pont Carlos Tévezhez passzolt, aki hidegvérrel kihasználta az ölébe pottyant lehetőséget.
Liverpool–Manchester City 2–2 (Skrtel 34., Suárez 66. illetve Yaya Touré 63., Tévez 80.)
Hálálkodhat a Liverpoolnak a City
Nem bírtak egymással a csapatok, a bajnoki címvédő izgalmas meccsen döntetlenre végzett a Liverpool otthonában.
2012. 08. 26. 16:57
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!