Kínos! A magyar válogatott nem bírt a gyenge izraeliekkel

Hiába hirdeti Egervári Sándor, hogy kialakult az a gerinc, amely sikeres lehet a vb-selejtezőkön, a főpróbán csúnyán megégett a nemzeti együttes. 1–1 lett a vége...

FFT
2012. 08. 15. 20:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Főpróbát tartott a világbajnoki selejtezőkre készülő magyar válogatott: Egervári Sándor csapata Izrael ellen melegített  a szeptember 7-i Andorra és a szeptember 11-i Hollandia elleni tétmeccsekre. A szövetségi kapitány nem is kertelt a rövid felkészülés ideje alatt, elmondta: most már nem lehet kísérletezni, megtalálta azt a gerincet, amely – véleménye szerint – sikerrel veheti a sorozatot, így szerdán is favoritjainak szavazott bizalmat.

 

A meccs előtt vélhetően senki nem is foglakozott azokkal a játékosokkal, akiknek esetleg helyük lehetne a keretben, ám az első félidő után sok szurkoló arról beszélgetett: kik azok, akikkel jobbá lehetne tenni ezt a kétségkívül szerethető társaságot. A találkozót kisebb sérülés miatt kihagyó Gera és Hajnal mellett a szünetben felmerült Rudolf, Huszti, Tőzsér, Vadócz, Buzsáky, Priskin és Nikolics neve is, de mindegyik játékos mellett pro és kontra lehetett érveket felhozni.

Az viszont vitathatatlan volt: a magyar válogatott ritka gyenge első félidőt produkált. A már-már szokásosnak mondható 4-2-3-1-es felállás ezúttal 4-1-4-1-re módosult, Pintér Ádám szűrt a védelem előtt, a középpálya közepén pedig Szakály és Koman kapott helyet (már Prágában is írtuk, de máig nehezen fogadjuk el, ezért most sem megyünk el mellette szó nélkül: Szakály Péter futballozik a válogatott 10-es számú mezében, amit szebb napokon Puskás Ferenc viselt - és tett világszerte híressé.)

 

 

Talán a szerkezeti változtatás, talán az, hogy több hazai játékos még nem lépett pályára tétmeccsen, de az izraeli együttes kezdett aktívabban, s hozott össze két veszélyes helyzetet is a magyar kapu előtt. Szép lassan aztán átvette az irányítást Magyarország, de értékelhető teljesítményt csak a második félidőben nyújtott.

A szünetben bejött Korcsmár és Németh Krisztián, utóbbi remek cserének bizonyult, lendületet hozott a támadójátékba, és az Egervári-együttes vezető találatánál is főszereplő volt: Szalai került helyzetbe, de a maga alá került labdát a mögüle érkező Németh lőtte el – a labda a kapufáról Dzsudzsák elé pattant, aki nagy erővel kilőtte a hosszút.

A második 45 perc egyrészt megmutatta, hogy az izraeli együttes tökéletes játszótárs lehetett volna (jól tudjuk, az Egervári-éra idején többnyire könnyen verhető ellenfelekkel készülünk a tétmeccsekre...), erejét tekintve vélhetően közelebb áll Andorrához, mint a holland válogatotthoz, másrészt kiderült: hiába hirdeti a kapitány, hogy kialakult egy váz, összeállt egy ütőképes nemzeti tizenegy, ez a magyar csapat még nem tűnik \"kész\" társaságnak, amely nyugodtan várhatná a vb-selejtezőket. A hajrában ugyanis ez a harmatgyenge rivális egyenlíteni tudott: egy szöglet után Bogdán még bravúrral hárította Elad Gabai fejesét, de a kipattanónál Hemeddel szemben már tehetetlen volt.

Kínos!

Pláne a kapitánynak az, aki immár nem mutogathat a jövőbe: kinevezésekor Egervári azt mondta, ott lehet a válogatott a brazíliai világbajnokságon!

Az MLSZ hitt, hisz neki...

Magyarország-Izrael 1-1 (0-0)

Puskás Ferenc Stadion, 13 ezer néző. V: Kruzliak (szlovák)

MAGYARORSZÁG: Bogdán – Varga J., Mészáros N., Juhász (Korcsmár, a szünetben), Laczkó – Pintér Á. (Halmosi 78.) – Gyurcsó (Németh K., a szünetben), Koman (Koltai, 78.), Szakály P. (Vanczák, 63.), Dzsudzsák – Szalai Á.

IZRAEL: Avat – Szpungin (Gabai, 35.), Mori, Tibi, Gerson – Natko, Jadin, Melikszon, Rafaelov (Vermouth, a szünetben) – Sehter (Hemed, 67.), Damari (Sahar, 59.).

G.: Dzsudzsák (51.), ill. Hemed (80.)

fotók: Makádi Péter

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.