Hétfőn a külkereskedelmi forgalom júniusi előzetes adatát közli a KSH. Májusban 1,0 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, az egyenleg 218 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz képest. Áprilishoz képest az export kiigazított volumene 3,1 százalékkal csökkent, míg az importé 1,6 százalékkal nőtt. A kivitel volumene 5,8, a behozatalé 5,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól. A kivitel értéke 11,9 milliárd euró (4625 milliárd forint), a behozatalé 10,9 milliárd euró (4237 milliárd forint) volt.
Figyelem! Fontos adatok érkeznek, holnap okosabbak leszünk
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés júniusi, a külkereskedelmi forgalom előzetes júniusi adatai, valamint a kiskereskedelmi forgalom júniusi adatait és a júliusi fogyasztói árakat is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Kedden a kiskereskedelmi forgalom júniusi adatai jelennek meg. Májusban a kiskereskedelmi forgalom volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 3,6 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakihoz képest. Az élelmiszer- és élelmiszer-jellegű vegyes üzletekben 6,3, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 1,8 százalékkal bővült, az üzemanyag-kiskereskedelemben 0,7 százalékkal kisebb lett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene. Az előző hónaphoz képest lényegében változatlan maradt a kiskereskedelmi forgalom volumene a szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint. Január–májusban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 2,7 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit.
Szerdán az ipari termelés júniusi statisztikáját közlik. Májusban az ipari termelés volumene 5,2, munkanaphatástól megtisztítva 4,9 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A feldolgozóipari alágak többségében csökkent a termelés, a legnagyobb mértékben a villamos berendezés gyártásban. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján májusban az ipari kibocsátás 1,1 százalékkal kisebb volt az áprilisinál.
Csütörtökön a fogyasztói árak júliusi adatát közli a KSH. Júniusban a fogyasztói árak átlagosan 3,7 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Májushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak, az élelmiszereké 0,3 százalékkal csökkent.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels.com)
További Gazdaság híreink
További Gazdaság híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Európa legnagyobb adócsökkentése, új olaj- és gázlelőhelyek lehetnek Magyarországon
Heti gazdasági összefoglaló.

Nem színjáték a Kincsvadászok sorozat
Nem csupán a show kedvéért licitálnak a szereplők, milliós tételben cserélnek gazdát a tárgyak.

Jó hírre ébredhettek a tanyán élők
Új pályázatot jelentett be Nagy István agrárminiszter. Önerő igazolása nélkül igényelhető az előleg.

Aki ilyen virslit vett, ne egye meg!
A szóban forgó termék fogyasztása az arra érzékenyeknek egészségügyi kockázatot jelenthet.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Megtámadtak egy kisgyereket a játszótéren, „cigányzabot” nyomtak le a torkán

Kiderült a súlyos titok: nincs tovább, Magyar Péter sarokba szorult

A Ferencvárosnál folytatja a magyarok rémálma, jól emlékszünk a góljára

Caesar sorsára juthat Von der Leyen – a Politico szerint az is egyértelmű, hogy miért

UFO járt Fejér vármegyében? Itt van rá a bizonyíték!

Trump lebombázta az iráni atomlétesítményeket – mit jelent ez a régió, illetve Magyarország számára?

Orbán Viktor napirendre tűzné a digitális gyermekvédelemről szóló javaslatot

Ez a szuperélelmiszer lehet a nyugodt alvás titka, tudományosan igazolták

Ezért hasznos a szigorított drogpolitika

Magyar Péter akkora lyukra futott, hogy rögtön bele is zuhant

Amerika Iránt bombázta

Argentinok mentették meg az Inter román edzőjét az újabb pofontól a klub-vb-n
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Európa legnagyobb adócsökkentése, új olaj- és gázlelőhelyek lehetnek Magyarországon
Heti gazdasági összefoglaló.

Nem színjáték a Kincsvadászok sorozat
Nem csupán a show kedvéért licitálnak a szereplők, milliós tételben cserélnek gazdát a tárgyak.

Jó hírre ébredhettek a tanyán élők
Új pályázatot jelentett be Nagy István agrárminiszter. Önerő igazolása nélkül igényelhető az előleg.

Aki ilyen virslit vett, ne egye meg!
A szóban forgó termék fogyasztása az arra érzékenyeknek egészségügyi kockázatot jelenthet.