Sikó Barabási Sándor, az állat-egészségügyi igazgatóság vezetője az Agerpres hírügynökségnek elmondta, többször is megismételték a laboratóriumi vizsgálatot, ami egyértelművé tette, hogy veszett volt a Hófehérke óvoda közelében befogott rókakölyök. Az igazgató emlékeztetett rá, hogy a törvény értelmében az óvoda három kilométeres körzetében valamennyi be nem oltott húsevő háziállatot el kell pusztítani, tíz kilométeres körzetben pedig megfigyelési övezetet kell kialakítani. E nagyobb körben felszólítják a lakosságot, hogy azonnal jelentsék, ha furcsán viselkedő, agresszív állatot látnak vagy ha azt tapasztalják, hogy háziállataik izgatottak és nem isznak vizet.
Az igazgató arra kérte a sepsiszentgyörgyieket, hogy ne próbálják elrejteni a kóbor állatokat, mert veszélyeztetik a veszettség elleni intézkedések eredményességét, háziállataikat pedig ne engedjék az utcára, nehogy azok is a hatósági eljárás célpontjaivá váljanak. „Nem szándékunk az állatok elpusztítása, de nincs más megoldás” – jelentette ki Sikó Barabási Sándor. Megjegyezte, hogy 1991-ben ő alapította az első romániai állatvédő egyesületet, a doktori dolgozatát pedig éppen a rókákból írta. „Az emberek életét és az állatok életét kellett mérlegre tenni” – hangsúlyozta az igazgató.
Sepsiszentgyörgyön az utóbbi hetekben aggódó szülők jelezték az önkormányzatnak, hogy rókák bukkantak fel óvodák, iskolák, játszóterek környékén. A hatóságok csapdákat állítottak, és ezek egyike fogta be egy héttel ezelőtt a Hófehérke óvoda mellett a veszett rókakölyköt. Az év eleje óta Kovászna megyében 13 veszett rókát találtak, kétszer annyit, mint az elmúlt két évben.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!