Április 16.
Módosult a büntető törvénykönyv, ezután keményebben szankcionálhatók azok, akik katasztrófahelyzet idején vagy természeti csapás helyszínén lopnak. A gondolat az úgynevezett Demokratikus Koalícióhoz tartozó képviselőkön kívül mindenkinek tetszett az országgyűlésben.
Ezek szerint a DK reprezentánsai úgy gondolják, hogy nem akkora ügy ez, minek túllihegni. Elvinném őket Szabolcsba, ahol március 15-e után egy hétig nem volt áram, mert néhány szellemileg visszamaradott lenyúlta a hó és a jég súlya alatt leszakadt kábeleket, és letenném őket az italboltban egy kis beszélgetésre. Keményebb időkben egyébként az ilyesmit szabotázsnak hívták, és a helyszínen intézkedtek. Ugyanakkor ebbe a kis csomagba nyugodtan beleférne még egy a szolgálatot teljesítő mentő, mentők kirablását véleményező kitétel is, mert az aljasság ilyetén megnyilvánulása is egyre gyakoribb.
Viviane Reding uniós biztos tekintete egyre különösebb. Lehet, hogy nem arról van szó, hogy téves (irányított) információkra alapozva izmozik Magyarországgal, vagy esetleg különféle gazdasági társaságok kérték meg szépen, hogy önzetlenül képviselje érdekeiket. A baj alighanem mélyebbről ered.
Április 17.
Háromrészes dokumentumfilmet forgatunk a Káli-medencéről. Bor, művészek, őstermelők és maga a csodálatos táj. Virágoznak a mandulafák. A medence egyik legszebb pontján, Birkás Balázs mandulásában sétálok, ezernyi méh döngicsél, javában tart a beporzás. A méhek nélkül bedőlne a világ. A kilátás pazar, odalent vadvirágok borítják el a mezőt. Balázs ötvenéves kora után kezdett el gazdálkodni, amikor az őslakosok már szinte felhagytak vele. Reggelig hallgatnám. De néhány órára így is eltűnnek a kretének, a futókat robbantók, a gyereküket halálra éheztetők, a törlesztőrészletekkel csalók és a kényszervallatók. Helyreáll a rend.
Április 18.
Számítógépes algoritmusok mozgatják a részvénypiacokat, a döntéseknek semmi közük a valódi teljesítményekhez, a kilengések egy része már nem emberi kéz műve. Szoftverek mozgatják az árutőzsdéket is, miközben a gazdálkodó az Alföldön az eget kémleli. Liberális piacgazdaság. Egyenlő pályák, egyenlő esélyek. Én biciklin megyek, ahogy azt Sándor György annak idején megmondta.
Április 19.
Bajnai Gordonékat nemcsak Hillary Clinton és George Soros támogatja pénzzel, hanem a Mol és az OTP Bank is. Gyönyörű vircsaft, nem kell itt összeesküvés-elméleteket tákolni, megy ez magától. Hogy egy olajvállalat mitől nemzeti, azt a kérdést már évekkel ezelőtt feltettem. Aligha egy adriai flottától mondjuk. Vagy hogy most egy hét alatt néhány forinttal olcsóbb lett a gázolaj. Jut is, marad is. Alamizsna és nagy lóvé.
Április 20.
Török László fotográfus hatvanöt éves. Ebből az alkalomból összegyűltünk Salföldön jónéhányan, hogy felejtve múltat és jövőt, a jelenre és az ünnepeltre koncentráljunk. Hosszú idő után így találkoztam újra Harnóczy Örssel, aki szintén fényképész, és még remek ember is a tetejébe. Örs Pécsett él, de Salföldön is van egy gyönyörű kis házikója, egyszer volt szerencsénk kiállítani a képeit Mindszentkállán. Kaptam tőle egy pompás albumot, ami a Focus csoport harmincöt éves fennállása alkalmából rendezett kiállítás kapcsán jelent meg 2012-ben. Szerkesztette és a szöveget írta Kincses Károly fotómuzeológus, tervezte szellősen és szépen Czakó Zsolt.
Április 21.
Bár virágzik a kökény, ami a népi megfigyelések és ezen belül Sanyi bácsi ide vonatkozó tézisei szerint lehűlést eredményez, húsz fok van este. A Jóisten kiegyenlíti a számlát a márciusi horrorért, szalonnát sütünk. Teljes pompájában virágzik a cseresznye, vetünk, ültetünk, mint a veszettek. A szilva, az alma, a körte virágzása egybecsúszik, támad az élet.