A többórás napsütés mellett erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, főként az ország északkeleti harmadában alakul ki zápor, zivatar. A délkeleti szél megélénkül, Szeged és a Bakony térségében megerősödik, zivatar környezetében átmenetileg viharos széllökés is lehet. A hőmérséklet csúcsértéke 19, 23 fok között alakul. Késő este 13, 18 fok valószínű.
Front továbbra sem lesz felettünk, erős fronthatás tehát nem terheli szervezetünket, a fölénk érkező enyhe levegő hatására legfeljebb az időjárás-változásokra különösen érzékeny szervezetűeknél jelentkezhetnek a gyenge melegfrontokkal járó tünetek. Náluk a levertség, fejfájás, fáradékonyság hátterében időjárási okok is meghúzódhatnak.
A néphagyomány az igazi tavasz kezdetét mindig Szent György napjától számította, így az állattenyésztéssel foglalkozók az időjárástól és a legelők állapotától függően ez idő tájt hajtották ki a jószágokat a téli szálláshelyekről a nyári legelőterületekre. Ekkor történt a pásztorok, béresek megfogadása vagy a juhbemérés, bár más nevezetes napok is ismertek voltak, mint például a zöldcsütörtök vagy a nagypéntek.
Nem meglepő, hogy számos hiedelem és népszokás kapcsolódik a Szent György-napi ünnephez: mágikus, rontáselhárító szerepet tulajdonítottak annak a vesszőnek, mellyel az állatokat a legelőkre hajtották, de gyakori volt, hogy a marhákat láncon, tojáson hajtották keresztül, s azt tartották, hogy a jószágok olyan erősek lesznek, mint a lánc, és olyan gömbölyűek, mint a tojás.