Hétfőn a Dunántúl nyugati részén területi átlagban jelentős mennyiségű csapadék várható. A 24 órás csapadékösszeg több helyen 20, helyenként 30-40 mm felett alakulhat.
A Dunántúl keleti, déli részén, valamint a középső tájakon a késő esti órákig ismétlődő záporok, zivatarok fordulhatnak elő.
Zivatart elsősorban felhőszakadás (kisebb területen 15-20 mm feletti csapadék), és néhol viharos széllökés (60-70 km/óra) kísérhet.
Kedden a Dunántúl keleti részén és a középső tájakon néhol előfordulhat mérsékelt intenzitású zivatar.
A Kárpát-medence nyugati része fölött húzódó frontálzóna időjárási szempontból kettéosztotta az országot: hétfőn a Nyugat-Dunántúlon 15 fok körül alakult a csúcshőmérséklet, csapadékos maradt az idő, erős északi szél fújt, míg a Tiszántúlon inkább a napsütés volt túlsúlyban, és néhol 30 fokig is felmelegedett a levegő. Kedden a frontálzóna lassan nyugat felé mozdul, de a hőmérséklet-különbség még fennmarad.
A Nyugat-Dunántúlon borult idő várható ismétlődő esővel, csak holnap délutántól csökken a csapadékhajlam. A középső országrészben kedd reggelig csak időnként szakadozhat a felhőzet, majd egyre hosszabb időszakokra kisüt a nap. Eső, zápor holnap délelőttig több alkalommal is kialakulhat, helyenként zivatar is lehet. A Tiszántúlon nagyobbrészt napos, száraz idő ígérkezik. Az északi szél a Nyugat-Dunántúlon gyakran megerősödik, ma néhol viharossá is fokozódhat, másutt az északkeleti szél élénkülhet meg, illetve zivatar idején lehet szélerősödés.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden a Nyugat-Dunántúlon 15 fok körül várható, kelet felé haladva pedig egyre melegebb lesz, a Tiszántúlon 29, 30 fok valószínű.
A Dunántúlon hidegfronti hatásra kell számítani, az ott élő, hidegfrontra érzékeny embereknél nagyobb eséllyel lesz tapasztalható fejfájás, migrén; a reflexidő megnyúlhat, emiatt a közlekedésben résztvevőktől fokozott figyelem szükséges. A szervezet görcskészsége erősödik, emiatt az epe-, vese-, gyomor- és bélgörcsös panaszok a frontérzékenyeknél megjelenhetnek.
Ugyanakkor keleten kissé melegszik az idő, de csak a fokozottan frontérzékenyeknél jelentkezhetnek melegfronti tünetek: tartós álmosságérzés, fáradékonyság, vérnyomás-ingadozás.