Visszajön az enyhébb idő

Csapadék nem lesz, a legmagasabb nappali hőmérséklet jobbára 10 és 15 fok között várható, szép idő lesz.

2014. 11. 03. 8:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Délelőtt a köd fokozatosan mindenütt megszűnik, az Északi-középhegység vidékéről is eltűnik az alacsony szintű rétegfelhőzet. Délután már az ország nagyobb részén zavartalanul napos időre számíthatunk, csupán a Dunántúlon lehet időnként több felhő az égen. Csapadék az esetleges ködszitáláson kívül nem várható. Napközben már több helyen megélénkülhet a déli, délkeleti szél, sőt a Fertő-tó és Sopron térségében erős széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet jobbára 10 és 15 fok között várható, de a Nyugat-Dunántúlon 15 foknál is melegebb lehet kora délután. Késő estére 5 és 10 fok közé hűl a levegő, északkeleten lesz a hidegebb.

Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén hétfő éjfélig: a főként az ország északi felében, illetve nyugaton előforduló sűrű ködfoltok fokozatosan ritkulnak, illetve várhatóan meg is szűnnek a délelőtti, déli órákra.

Fronthatás továbbra sem terheli szervezetünket. A fűtés hatására a nyálkahártya jelentősen kiszáradhat, ami irritációt okoz, erősíti az allergiás tüneteket, főleg a megnövekedett por hatására. Emiatt célszerű gyakran párásítani. A következő 24 órában az egyre többfelé feltámadó déli, délkeleti szél kedvezően befolyásolja a levegőminőséget, a légszennyező anyagok mennyisége a legtöbb helyen csökken. A szélcsendesebb tájakon, főként északkeleten azonban lényeges változás nem valószínű.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.