Pénteken is borús, felhős lesz az ég

Számottevő csapadék nem várható, ám helyenként még előfordulhat kisebb eső, zápor.

2015. 02. 26. 14:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Éjszaka számottevő csapadék nem várható. Napközben északon és északkeleten néhol, majd estétől dél felől több helyen fordulhat elő kisebb eső, zápor. Gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet –2 és +5 fok között valószínű, gyenge fagy a Dunántúl nyugati, délnyugati részein lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 6 és 11 fok között várható, a Dunántúlon lesz a hűvösebb.

Szombattól keddig erősen felhős és napos időszakok egyaránt előfordulhatnak. Legnagyobb eséllyel hétfőn lehet kisebb eső, ám jelentős mennyiségű csapadék (legalább napi 5 mm) az ország területén nem valószínű.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában –2 és +5 fok között alakul, vasárnap lehet ennél hidegebb a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet 8 és 13 fok között várható.

Február utolsó és március első hetében kontinensünk keleti, valamint az időszak második részében a délnyugati tájain a sokévi átlagnál 1-5 fokkal enyhébb, ugyanakkor a középső tájakon kezdetben kissé hidegebb, majd az ilyenkor megszokottnak megfelelő hőmérsékletre számíthatunk. A csapadékviszonyokat tekintve Európa nagy részén kezdetben csapadékosabb, majd március első hetében főként nyugaton kevesebb csapadék várható az átlagosnál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.