Százféle életbiztosítás: mit válasszunk?

Sorra vettük az életbiztosítások legjellemzőbb típusait.

FBAMSZ
2014. 08. 14. 6:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ahány élethelyzet, annyiféle életbiztosítás. Ha valóban optimális, saját élethelyzetünkhöz igazodó életbiztosítási formát szeretnénk választani családtagjaink, szeretteink biztonságának növelése érdekében, elengedhetetlen, hogy megismerkedjünk a legfontosabb életbiztosítási típusokkal.

Kockázati életbiztosítás – A biztosító ebben a biztosítási formában a szerződés időszakában egy előre meghatározott biztosítási összeget fizet a biztosított halála esetén a kedvezményezettnek. Ha a biztosított él a lejáratkor, a biztosítás kifizetés nélkül szűnik meg. Ideális forma, ha családunkat egy váratlan tragédia anyagi következményeitől kívánjuk megóvni. Hitelfedezetként is ezt a formát alkalmazzák. Jó tudni, hogy a kedvezményezettnek nem kell kivárni a hagyatéki eljárás lezárását, hogy hozzájusson a szolgáltatáshoz.

Elérési életbiztosítás – Ebben az esetben a biztosítási időszak végén fizet a biztosító egy fix összeget és az elért hozamot abban az esetben, ha a biztosított életben van. Ha azonban időközben meghal, a biztosító csupán az addig befizetett díjakat és hozamokat fizeti ki a kedvezményezettnek.

Vegyes életbiztosítás – Egyesíti az előző két típus szolgáltatásait. A biztosító a szerződésben meghatározott összeget a biztosítás tartama alatti halálesetkor vagy az időszak végén, ha a biztosított életben van, egyaránt kifizeti. Ideális, ha nem csupán a halálesettel járó anyagi kockázatot kívánjuk kivédeni, hanem előtakarékosságon is gondolkodunk későbbi céljaink megvalósításához (lakás vagy autó későbbi megvétele stb.)

Term fix életbiztosítás – Ekkor a biztosító mindenképpen egy kötött időpontban, a szerződéses időszak végén fizeti ki a meghatározott összeget. Egyben vállalja azt a kockázatot, hogy ha a biztosított az időszak közben hal meg, a lejáratig átvállalja a díjfizetést. (Főleg előre látható, jövőbeli életcélok – gyerek egyetemi tandíja, életkezdése stb. – esetén ideális módozat.)

Whole-life életbiztosítás – A kockázati életbiztosítás speciális formája, amely a biztosított élete végéig tart, a szerződés érvényességi ideje alatt bármikor (ezután mindig) kifizeti a teljes biztosítási összeget a biztosított halála esetén.

Járadékbiztosítás- Ebben az esetben a szerződő előre, egy összegben vagy részletekben fizeti be a díjat, ezért cserébe a biztosító az előre meghatározott lejárattól kezdve rendszeres időközönként pénzt folyósít számára a biztosított élete végéig, illetve egy konkrétan meghatározott időpontig.

Befektetéshez kötött (unit linked) biztosítás – Olyan vegyes életbiztosítás, amely a befizetett díjak túlnyomó részét befektetési alapokba fekteti. A cél általában a megtakarítás, ezért kis haláleseti térítéssel szokták vásárolni. A lejáratkor fizetett díj mértéke attól függ, milyen hozamot értek el a biztosított által kiválasztott alapok. Ezt az életbiztosítást azoknak ajánljuk, akik járatosak a befektetésekben, és készek folyamatosan figyelni az alapok árfolyamait, és kihasználni az előnyöket, illetve elkerülni a veszteségeket.

A blogban általános érvényű tanácsokkal igyekszünk szolgálni. Ezek nem minden esetben jelentenek megoldást az egyedileg felmerülő helyzetekre. Bármilyen biztosítási tárgyú problémával szembesül, javasoljuk, hogy keresse fel az ország legnagyobb biztosításközvetítő szövetségének honlapját. Itt pillanatok alatt kiválaszthatja, hogy problémájának megoldásában a szövetségbe tömörülő közel száz minőségi alkusz közül kinek a segítségét kívánja igénybe venni!

www.fbamsz.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.