Figyelik a zsidóellenes tevékenységet

Nemcsak a külügyminisztérium tiltakozott a zsidóellenes tevékenységet országonként megfigyelő hivatal létrehozása ellen Amerikában. Mint az a Daily Herald olvasói leveleiből kiderül, a közvélemény sem fogadta túl pozitívan a George Bush által szentesített rendelkezést.

2004. 10. 19. 10:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elnökválasztási kampány finisében fogadták el az amerikai kongresszus képviselői az úgynevezett „Globális antiszemitizmus-tudatossági törvényt” – közli a Daily Herald. (George Bush amerikai elnök a hétvégén aláírta a törvényt.) A jogszabály kötelezi a külügyminisztériumot, hogy külön hivatalt hozzon létre, vizsgálja az antiszemita cselekményeket a világ összes országában. A hivatal köteles dokumentálni az antiszemitizmusra utaló eseteket és felvázolni az ellene folytatott harc stratégiáját.

A törvény előírja a külügyminisztérium évi jelentésben tegye közzé, hogy a különböző országokban milyen bánásmódban részesülnek a zsidók – írja a lap a Miami Heraldra hivatkozva.

Mindent a választási sikerért?

A javaslatot Tom Lantos, a kongresszus egyetlen, a zsidóüldözéseket túlélő tagja terjesztette elő, válaszul az Európában és a Közel-Keleten sorra került antiszemita cselekedetekre. A lap megjegyzi: a törvény erőteljes tiltakozásba ütközött a külügyminisztériumban, ahol úgy vélték, a rendelkezés az emberjogi jelentések elkészítésének terén különleges bánásmódot biztosít a zsidóknak más vallásokkal vagy etnikai csoportokkal szemben – jelzi az amerikai lap.

Amerikai zsidó szervezetek kifejezetten üdvözölték a törvényt, elmarasztalva a külügyminisztériumot a rendelkezést ért kritikák miatt. Megfigyelők kiemelik: Florida, melyben nagyszámú zsidó közösség él, kulcsszerepet tölt be az amerikai elnökválasztásban. Nem lehet véletlen, hogy a hagyományosan a demokratákat támogató amerikai zsidóságtól éppen most akarnak szavazatokat szerezni a republikánusok, ez lehet az oka Bush demonstratív kiállásának e törvény mellett.

Káros lehet a megkülönböztetés

A Daily Herald internetes oldala lehetőséget ad arra, hogy az olvasók kommentárt fűzhessenek a megjelent cikkekhez. Három olvasó látta el megjegyzéseivel a cikket. Mindhárom hozzászólás szerzője élesen támadja az új törvényt.

Látható, hogy működik ez: ha Izrael népirtó terrorista támadásokat követ el bárkivel szemben a világon, s ez ellen bármely ország panaszt emel, az izraeli lobbi harci kutyáját, az Egyesült Államok kormányát uszítja rá a panasztevőre. Nincs kétség, hogy Tom Lantos, az Izraelt képviselő cionista több mint Kalifornia demokrata képviselője – írja az egyik olvasó.

„Micsoda badarság! A bolsevik Oroszország emberek millióit gyilkolta meg. Kik voltak és kik irányították ezeket a bolsevikokat? A zsidók” – áll egy másik hozzászólásban. Hitler 5-6 millió zsidót ölt meg, Sztálin meggyilkolt 15-20 millió oroszt, Mao megölt 100 millió kínait – folytatódik a kommentár, mely szintén felhívja a figyelmet, hogy „a Saron vezette zsidóknak” erős lobbijuk működik Washingtonban. Ariel Saron izraeli kormányfőről hozzászóló megjegyzi: ő a legnagyobb ma élő terrorista. „Miért fizetünk ezért a sz…ságért? Mutassák meg nekem az alkotmányt, amely arra kötelez minket, hogy bármely csoport külön figyelemmel kísérjünk!” – protestál az olvasó.

Szép élmény látni, ahogy a Kongresszus elfogad ez keresztényellenes törvényt – írja a harmadik reflektáló levél. Amíg a nyugati nemzetek állami gyakorlattá teszik a liberálisok elveit, azok egyre erőteljesebben fognak fellépni, totális szexuális liberalizmust és totális államot építve. Ez a gyűlölet végül erőszakba fúl – figyelmeztet a Daily Herald olvasója.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.