Négy kínai kisebb nukleáris bombával

A kínai csoport Mexikóból szivárgott be az Egyesült Államokba. Céljuk a beiktatási ceremónia megzavarása lehet. Hírek terjedtek el egy nukleáris szennyeződést okozó bombáról is. Mindent cáfolnak, közben mindenkit mozgósítanak – Bush beiktatásának napján.

2005. 01. 20. 13:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

George Bush mai (közép európai idő szerint este 6 óra után sorra kerülő) beiktatását rendkívüli készültség övezi Washingtonban és New Yorkban. Az amerikai hírtelevízió bemutatta, hogy még a földalatti vonalain is megerősített, géppisztolyos rendőri alakulatok járőröznek.

Mindeközben az állami, a szövetségi és a helyi hatóságok hajtóvadászatot folytatnak négy „terrorfenyegetéssel kapcsolatba hozható” kínai állampolgárságú személy után, akik az eddigi adatok szerint Massachussetts-beli Bostonban rejtőzhetnek.

A szövetségi ügyészség nyilvánosan is közzétette Zengrong Lin, Guozhi Lin, Wen Quin Zheng és Xiujin Chen fényképeit, akik az FBI adatai szerint eddig nem szerepeltek a körözöttek listáján. Massachusettsi kormányzati források szerint a két nőből és két férfiból álló kínai csoport Mexikóból szivárgott be az Egyesült Államokba. A szövetségi nyomozók nem tartják kizártnak, hogy céljuk a beiktatási ceremónia megzavarása.

Az ABC News és más amerikai hírforrások korábban arról számoltak be, hogy a négy kínainál nukleáris anyagot is tartalmazó bomba is található (egy ismeretlen telefonáló hívta föl erre a figyelmet) és hogy a kínaiakkal együtt két iraki is átlépte a határt. Boston Thomas Menino, Boston polgármestere az ABC-nek CNN-nek nyilatkozva később cáfolta, hogy úgynevezett „piszkos bombát” keresnének a hatóságok. (A „piszkos bomba” olyan robbanószer, amely működésbe lépve radioaktív szennyezőanyagot szór széjjel – a szerk).

– Menjenek, folytassák a munkájukat: ma este ezt teszem én is – fogalmazott sajtótájékoztatóján Menino.

Én nyugodtan térek ágyamba ma éjjel Massachusettsben, és ezt ajánlom másoknak is – nyilatkozta az újságíróknak az állam kormányzója, Mitt Romney, aki a terrorfenyegetésről szóló hírek ellenére Washingtonba repült, hogy részt vegyen Bush elnök mai beiktatásán.

Mindeközben az ABC News Peter Judge-et idézi, a massachussettsi szolgálatok szóvivőjét, aki hozzátette: hat vagy hét állam biztonsági szervezeteinek képviselői léptek szolgálatba Massachusetts állam framinghami biztonsági bunkerében, ahol az éjszaka folyamán készenlétben állnak majd. A szóvivő szerint 30 vagy 40 biztonsági ügynökség lépett működésbe a teljeskörű riasztás során.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.