Luis Hernández a városi erőszak egy másik helyszínéről tartott vissza a stúdióba, amikor megtudta, hogy újabb esemény történt, és a helyszínre sietett. A hadsereg megerősítette, hogy C4 típusú plasztikbomba robbanhatott, és a szövetségi rendőrség, illetve a hadsereg is megkezdte a nyomozást, hogy kiderítse, volt-e még más robbanóanyag a rendőrség két járművének hajtó gépkocsiban.
Az El Universal helyi tudósítója úgy tudja, hogy a merényletre azért került sor, mert a hatóságok elfogták Jesús Armando Acosta Guerrerót, fedőnevén El 35-öt, aki a juárezi kartell fegyveres szervezetének, a La Líneának a vezetője. A La Línea (A vonal) merényleteket és emberrablásokat hajt végre, sőt a drogkereskedelemben is részt vesz a mexikói határvárosban és térségében. Figyelmeztető üzenetük egyértelművé tette, hogy újabb megtorlásra és merényletekre kell számítani a fegyveres szervezet vezetőjének elfogása miatt.
Nem is volt bomba?
A városban, sőt az egész országban aggodalmat keltett a merénylet végrehajtásának módja: mobiltelefon hívására robbant a gépkocsiban elhelyezett bomba. A főügyészség viszont egyelőre kételkedik annak létezésében, sőt Arturo Chávez főügyész tagadja még az új taktika létezését is.
José Reyes Ferriz, Ciudad Juárez főpolgármestere szerint viszont autóba rejtett bomba robbant a városban, és ehhez még csalétket is használtak a merénylők. Carlos Jiménez Macías, az ellenzéki Intézményes Forradalmi Párt (PRI) szenátora sötétebben látja a helyzetet: a 2000-ig 71 éven át egyeduralkodó állampárt tagja az ország kormányozhatatlanságának rémképét vetítette előre. A mexikói államfő, Felipe Calderón szerdán alakította át kormányát – beiktatása, 2006. december elseje óta immár 18. alkalommal. Ennek során leváltotta belügyminiszterét, Fernando Gómez Montot, és helyébe bizalmi emberét, José Francisco Blake Morát állította.
(eluniversal.com)
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját