Egymillió dollár: kifizeti az óvadékot, kiengedik Strauss-Kahnt

Óvadék ellenében szabadlábra helyezik Dominique Strauss-Kahnt. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szexuális bűncselekménnyel vádolt, lemondott vezetője egymillió dollárnyi készpénz és ötmillió dolláros biztosítás ellenében kerülhet házi őrizetbe péntektől.• Hivatalosan is vádat emeltek Strauss-Kahn ellen• A feje tetejére állhat a világ a szexbotránytól? + Képek

MNO
2011. 05. 20. 6:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Testére elektromos nyomkövetőt raknak, és egy fegyveres őr is vigyáz rá. Szabadon bocsátása előtt Strauss-Kahn még az utolsó éjszakáját a börtönben töltötte. A francia közgazdász csütörtökön jelentette be: lemond az IMF vezetéséről.

Strauss-Kahn felesége, Anne Sinclair New Yorkban bérelt egy lakást, ahol a bírósági tárgyalás idején mindketten lakni fognak. Az őrzés körülményei összesen havi 200 ezer dollárral fogják megterhelni a vádlott bankszámláját. A politikus-közgazdász hétfő óta vizsgálati fogságban van New Yorkban.

(hírTV, MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.