Öt San Antonió-i általános iskolában nagy felbontású fényképezőgépeket szerelnek fel az ebédlőkben. A gyerekek „tálcán kínálják” a témát: a kamerák automatikusan lefotózzák a megpakolt tálcákat evés előtt – a kassza fölé rögzítik a gépet, amely a diákokat nem „veszi” –, majd pedig evés után fotót készít egy másik kamera is a mosogatáshoz vitt, kidobandó falatokról. A maradékétel-fényképek olyan aprólékosak, hogy még egy félbeharapott és a tányéron hagyott borsószem is jól látszik rajtuk.
A fotókat számítógép elemzi, és nemcsak a választott és meghagyott ételfajtákat „statisztikázza”, hanem még kalóriát is becsül, mármint azt, hogy mennyi tápértéket vett magához egy-egy gyerek. Az öt iskolát szegénynek számító kerületekből választották, olyan tanintézetek kerültek a kétmillió dolláros költségű projektbe, amelyekben magas az elhízott diákok aránya és nagyobb a cukorbetegség kialakulásának veszélye. A pénzt az Egyesült Államok mezőgazdasági minisztériuma adja, négyévnyi ételfotózásra és elemzésre elegendő. Az első esztendő csak kísérleti jellegű lesz.
(MTI)
Lefényképezik, mit hagynak a tányéron a gyerekek
Nagyszabású iskolai ételfényképezésbe kezdenek Texas államban, hogy pontosabb „kép” alakuljon ki a gyerekek ételválasztásáról és -kidobásáról.
2011. 05. 12. 9:49
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!