Több hónapi intenzív tárgyalás után állapodtak meg erről a pártok, és mivel még folyik a törvényjavaslat finomhangolása, egy hónapba is beletelhet, mire a szövetségi parlament elé kerül – írta a De Standaard flamand újság honlapja.
A holland ajkú flamand és a francia nyelvű vallon pártok kivételesen azonos nevezőre jutottak a kényes kérdésben: „Az állampolgárság (kérdése) mindannyiunkat érinti. Ezért a lehető legjobb, hogy a két közösség egyetértésre jutott a szigorításról” – idézett egy politikust a De Standaard. Ezzel végérvényesen megszűnik a csak pár évvel ezelőtt bevezetett, történetesen akkor az állampolgárság elnyerése felgyorsítását lehetővé tevő törvény, amely le akart számolni az eljárást mesterségesen akadályozó gyakorlattal.
A jövőben a belga állampolgárság felvételének három útja lesz. A rövidített eljárásban a jelöltnek bizonyítania kell, hogy öt éve legálisan él Belgiumban, a három hivatalos nyelv (holland, francia és német) egyikét tökéletesen bírja, amit egy úgynevezett állampolgársági tanfolyam elvégzésével igazolhat. De elfogadják azt is, ha legalább 400 órányi szakmunkásképzésen vett részt vagy egy esztendőt töltött állásban. A hosszabb eljárás szerint a jelöltnek 10 évet kell az országban legálisan eltölteni, a kérvény benyújtását megelőző öt évben pedig legalább két évig teljes munkaidőben dolgoznia. A harmadik lehetőség azokra vonatkozik, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, tudósok, sportolók vagy művészek. Ennek feltételei azonban olyan pontosan körülírtak, hogy csak roppant szűk kör élhet e lehetőséggel.
(MTI)
Végre valamiben egyetértenek a belga pártok
A jövőben nehezebben lehet majd megszerezni a belga állampolgárságot az ország vezető pártjai által kötött egyezség nyomán – vált ismertté Brüsszelben szerdán.
2011. 06. 22. 18:25
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!