A Hszinhua hírügynökség hétfői jelentése szerint a Vejfang városánál lévő bányába vasárnap este tört be a víz. Hét bányásznak sikerült kimenekülnie, huszonegynek a sorsa azonban ismeretlen. Az elmúlt tíz napban ez a negyedik súlyos bányabaleset Kínában. Három másik bányában rekedt 63 bányász után még most is folyik a kutatás.
A múlt héten Santung tartományban 28 bányász rekedt a föld alatt, miután egy légkompresszor kigyulladt. A dél-kínai Kuanghszi autonóm területen 12 munkás vált egy szénbánya vájatának a foglyává, míg a szomszédos Kujcsou tartományban ugyancsak áradás következtében veszett nyoma a mélyben 23 bányásznak.
(MTI)
21 bányász rekedt a föld alatt
Huszonegy bányász rekedt a föld alatt a kelet-kínai Santung tartományban, miután víz árasztotta el az egyik tárnát.
2011. 07. 11. 6:41
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!