Már 42 amerikai államban nem tanítják az általános iskolásoknak a folyóírást, ehelyett gépelni kell tudniuk a gyerekeknek. Indiana állam volt a legutóbbi, ahol úgy döntöttek, a harmadikos diákokat gépelni oktatják, hatodikos korukban pedig már számot is kell adniuk képességeikről. Az amerikai iskolák számára tavaly júniusban felállított főszabály szerint már nem kell folyóírásra tanítani a mai gyerekeket.
A kézírás elhagyásának vannak ellenzői is: tanárok, pszichológusok és szülők, akik szerint a kézírás tanulása szoros kapcsolatban áll az olvasni tanulással és a finommotorikus mozgással is. Néhányan attól tartanak, visszatér az X-ek kora az aláírások tekintetében: a gyerekeknek nem lesz egyéni aláírásuk.
(bbc, guardian)
Megszűnik a folyóírás oktatása
Nem tanítják a gyerekeket folyóírásra az Egyesült Államokban. A tavaly elfogadott norma szerint kézírás helyett gépelésre van szükségük a gyerekeknek, házi feladataikat is számítógépen készítik el az iskolában.
2011. 07. 15. 17:40
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!