Barack Obama kabinetfőnöke vasárnap megerősítette a The New York Times című amerikai napilap értesülését, miszerint Washington 800 millió dollárt tart vissza a Pakisztánnak szánt katonai segélyből, mert elégedetlen Iszlámábád szélsőségesek elleni harcával. „Ha a dolgok bonyolulttá válnak, visszahívjuk minden erőnket. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy ilyen hosszú ideig tartsunk fenn hadsereget a hegyekben” – jelentette ki Muhtár az Express 24/7 televízió kedden sugárzott műsorában.
Hétfőn a pakisztáni hadsereg közölte, hogy az Egyesült Államok támogatása nélkül is képes boldogulni, akár egyedül, akár Kínához fordulva segítségért. A védelmi miniszter azonban nem sokkal ezt követően úgy fogalmazott, hogy ezt az összeget a törzsi területeken tartózkodó pakisztáni csapatok fenntartására fordították.
Pakisztán az Egyesült Államok egyik fontos szövetségese, a kétoldalú kapcsolatok először akkor váltak fagyossá, amikor egy CIA-ügynök tavaly januárban megölt két pakisztáni állampolgárt. Májusban amerikai kommandósok végezték ki Pakisztánban Oszama bin Ladent, az al-Kaida terrorszervezet vezetőjét, s az akcióról nem tájékoztatták az iszlámábádi kormányt, ami szintén nem tett jót a két ország viszonyának.
(MTI)
Pakisztán megfenyegette Amerikát
Pakisztán kivonhatja csapatait az afganisztáni határ mellől, amennyiben az Egyesült Államok visszatartja a neki szánt katonai segélyek egy részét – mondta kedden Ahmed Muhtár védelmi miniszter egy televíziós interjúban.
2011. 07. 12. 15:37
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!