Furcsa dologgal álltak elő a rendőrök

Immár traktorral is villoghatnak brit rendőrök, nevezetesen rendőrtraktorral, amelyet „rendőrautó színűre” festettek át, és elláttak megkülönböztető fényjelzéssel is.

MNO
2011. 09. 04. 7:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem autós üldözéshez akarják használni a 3,5 tonnás mezőgazdasági járművet, hanem felkelteni a figyelmet a vidéki bűnözés súlyosságára. A 85 lóerős zetor első bevetése az e hét végi dorseti fesztivál. A rendőrség a bámészkodókban megpróbálja tudatosítani, hogy közösségük védelmében tegyenek meg minden lehetségest a bűnözők ellen, a bűncselekmények megelőzése végett – adta hírül a dorseti rendőrség honlapja.

Az utóbbi időben Nagy-Britanniában egyre gyakoribbak a lopások vidéken, a dízelolajtól a fémdarabokon át a traktorokig terjed a zsákmánylista. A traktorlopások száma 8 százalékkal emelkedett. A rendőrségi mindenesetre még megvan.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.