A pénzügyminiszter közlése szerint a több milliárdos további hiánycsökkentés szükséges ahhoz, hogy Írország 2015-re a GDP 3 százalékában meghatározott euróövezeti deficitfeltételnek már megfeleljen. A tervezett GDP-arányos deficitcsökkentés a vártnál azért is nagyobb lesz, mert Írország GDP-növekedése is lassul.
Michael Noonan a tervezett lépésekről elmondta, hogy azokat a december 6-án nyilvánosságra kerülő jövő évi költségvetés tartalmazza. Ebben a 3,8 milliárd eurós újabb hiánycsökkentés 1,6 milliárd eurós pótlólagos adóbevételből, illetve 2,2 milliárdos kiadásmérséklésből áll össze.
Írország tovább csökkenti a hiányt
2015-ig növeli adóbevételeit, illetve kiadásait is a tervezettnél erőteljesebben fogja csökkenteni.
2011. 11. 04. 19:26
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!