Papandreu egységkormányban gondolkodik

A görög miniszterelnök kijelentette, „nincs hozzákötve” a posztjához, és felszólította az ellenzéket, hogy sürgősen kezdjenek tárgyalást a nemzeti egységkormányról.

WL
2011. 11. 03. 22:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A görög ellenzék vezére csütörtökön lemondásra szólította fel a miniszterelnököt, majd a parlamenti vita hevében frakciója élén kivonult az ülésteremből.

Görögországnak 80 milliárd euró kell majd februárban finanszírozási szükségleteinek teljesítéséhez az első görög mentőcsomag részeként folyósítandó 8 milliárd euró helyett – mondta Evangelosz Venizelosz, Görögország pénzügyminisztere csütörtökön az athéni parlamentben. Úgy fogalmazott: „A hetedik részletet februárig kell folyósítani. Az összege pedig nem 8 milliárd euró, hanem 80 milliárd euró lesz, mivel ennyi az ország készpénzigénye.„
A pénzügyminiszter arra hívta fel a törvényhozók figyelmét, hogy az előre hozott választások kisiklatnák az újabb mentőcsomag végrehajtását.

„Azt üzenem (Jeórjiosz) Papandreu úrnak, hogy mondjon le, és tegyen lépéseket egy átmeneti, ideiglenes kormány megalakítása érdekében…, hogy lehetővé váljanak az előre hozott választások” – jelentette ki a törvényhozás csütörtök esti vitájában Antonisz Szamarasz, a konzervatív Nea Demokratia (ND) vezére.

Felszólalásában az ellenzéki politikus zsarolással vádolta a kormányfőt, és azt vetette a szemére, hogy „ragaszkodik a miniszterelnöki székhez”. Úgy vélte, elkerülhetetlen, hogy hat héten belül az urnákhoz szólítsák a választókat.

Mielőtt a konzervatív frakció élén kivonult volna az ülésteremből, Szamarasz nem árulta el, hogy az ND megszavazza-e majd az újabb megszorítócsomag-tervet, amely feltétele a válságban lévő Görögország további eurómilliárdokkal történő megsegítésének. Csupán annyit mondott, hogy a legújabb intézkedési csomagot ő kezdettől fogva elkerülhetetlennek nevezte.

Papandreu: Tárgyalni kell az egységkormányról

A görög miniszterelnök a válság megoldásáról folyó parlamenti vitában kijelentette csütörtökön este, hogy „nincs hozzákötve” a posztjához, és felszólította az ellenzéket, hogy sürgősen kezdjenek tárgyalást a nemzeti egységkormányról.

„Az az álláspontom, hogy azonnal meg kell kezdeni a tárgyalást egy szélesebb (politikai) keret létrehozásáról az ellenzékkel” – mondta.

Papandreu korábban közölte, hogy elvetné a népszavazás tervét, ha megkapja a parlamenti ellenzék támogatását az újabb megszorítócsomag-terv elfogadásához.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.