A kilenc külföldi kisvállalkozó életét követelő gyilkosságsorozat ügyében jelenleg a szövetségi államügyészség nyomoz, és feltételezi, hogy kapcsolat van az esetek, Michéle Kiesewetter rendőr 2007-es heilbronni meggyilkolása és a néhány nappal ezelőtti eisenachi bankrablás között.
A nyomozók egy Zwickauban felrobbant lakás romjai között megtalálták azt a fegyvert, amit az úgynevezett döner-gyilkosságoknál használták – közölte az államügyészség pénteken. A házkutatás során olyan bizonyítékokat találtak, ami azt támasztja alá, hogy a gyilkosságokat az idegenellenesség motiválta. Tekintettel a számos bizonyítékra, Beate Zschäpét terrorista szervezetbeli tagsággal, gyilkossággal és gyilkossági kísérlettel, továbbá gyújtogatással gyanúsítják. Beate Zschäpe kedden jelentkezett a rendőrségen, mindeddig hallgatott a vádakkal kapcsolatban. A nyomozók azt a kérdést kívánják tisztázni, hogy további személyek a szélsőjobboldalról részt vettek-e a gyilkosságokban.
Az úgynevezett döner-gyilkosságokban 2000 szeptembere óta kilenc kiskereskedő veszítette életét, nyolc török és egy görög. Kettő közülük dönert árusított, ez a tény adta az ügy elnevezését. Az áldozatokat fényes nappal arcon lőtték, gyakorlatilag kivégezték egy cseh, Ceska 83-as, 7,65 milliméteres, hangtompítós pisztollyal. A fegyver az egyetlen felismerhető kapcsolat az áldozatok között. Az ügyben ez az egyetlen új nyom hosszú idő óta. 160 nyomozó több csoportban átvizsgált 3500 nyomot, s 11 000 személyt ellenőrzött, milliónyi adatnak, telefonhívásnak és pénzügyi mozgásnak járt utána eredmény nélkül. Semmit sem találtak a kábítószeresek, szerencsejátékosok vagy zsarolók körében. Eddig a nyomozók tiltott üzleteket vagy bosszút feltételeztek az ügy hátterében.
2006-ban Halit Y., a 21 éves kasseli internetkávézó-üzemeltető meggyilkolása után, a nyomozók igen közel kerültek a feltételezett elkövetőkhöz. A letartóztatott személyt azonban kénytelenek voltak bizonyíték hiányában ismét szabadlábra helyezni. A nyomozók évekig találgatták a motívumokat. Az áldozatok nem voltak feltűnőek és jól integrálódtak. A tetthelyeken nem találtak DNS- vagy szövetnyomokat, ujjlenyomatokat, s nem létezett használható tanúvallomás, egyes gyilkosságok között napok, mások között évek teltek el.
Egy erőszakos bűnöző bosszúból ölte meg az RTL Klub volt vezetőjét