Li Zsung-jing (Li Rongying) a vállalat Sanhszi (Shanxi) tartomány székhelyén lévő gyárában dolgozott, s még szerdán, helyi idő szerint reggel 7 órakor vetette magát a mélybe – közölte a rendőrség. A nő búcsúleveléből az derül ki, hogy szerelmi kapcsolatának megromlása miatt követte el a tettét. Hozzátartozói kérték a boncolását.
A Foxconn Technology Group a világ legnagyobb, számítógép-alkatrészeket gyártó vállalata, amely elektronikai termékeket szerel össze mások mellett az Apple, a Sony, a Motorola és a Nokia számára. A cég tavaly hosszú ideig volt a figyelem középpontjában, mivel öngyilkossági hullám indult el gyáraiban. Akkor a tajvani tulajdonú cég vezetését az a vád érte, hogy a legalább 11 ember haláláért a rossz munkakörülmények, a monoton tevékenység, a nagy nyomás és az alacsony fizetés a felelős.
A vállalat vezetése a tavalyi eseteket követően először harminc, majd hetven százalékos fizetésemelést jelentett be és látványosan javított a munkakörülményeken. „Dühöngőket” hoztak létre, a felvételt pszichológiai teszt elvégzéséhez kötötték, az épületek köré pedig hálókat feszíttettek ki. Mindeközben azt hangoztatták, hogy nem a munkakörülmények a felelősek a sorozatban elkövetett öngyilkosságokért.
A vállalatnak jelenleg 1,2 millió alkalmazottja van.